Mart Helme: Varro Vooglaid ja SAPTK on tõeline kodanikuühiskond ja valitsusväline organisatsioon

Eesti,
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Varro Vooglaid on tõeline kodanikuaktivist.

Kolmapäevases valitsuse infotunnis nõuti peaministri kohustäitjalt Mart Helmelt selgitusi mitmete ERR-iga seotud küsimuste kohta.

Reformierakonna saadik Heidy Purga teatas, et sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks eestvedaja Varro Vooglaid alustas üle-eestilist allkirjade kogumist, et survestada rahvusringhäälingu ajakirjanikke ja juhtkonda. “Vooglaid heidab selles petitsioonis ERR-i juhatusele ette, et programmis pole poliitikasaateid, mida juhiks konservatiivse maailmavaatega saatejuhid. Milline on teie hinnang peaministri ülesannetes sellisele tegevusele,” päris Heidy Purga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Helme selgitas, et see ongi kodanikuühiskond, mida me kõik toetame. “Varro Vooglaid ja SAPTK on kodanikuühiskond, kusjuures tõeline kodanikuühiskond, tõeline non governmental või valitsusväline organisatsioon, erinevalt enamikust nendest, kes riigi rahakotist mingil määral raha saavad, aga samuti ennast kodanikuühiskonnaks nimetavad. Nii et Varro Vooglaiu initsiatiiv on puhas kodanikualgatus ja kui te ei ole sellega nõus, siis te ei ole nõus sellega, kuidas toimib demokraatia,” vastas Mart Helme.

“Teie küsimuse vastuseks või täienduseks loen ma veel ühe tsitaadi ja selle tsitaadi autoriksTartu Ülikooli ajakirjanduse õppejõud Urmas Loit, kes ütleb niimoodi: “Ma käsitleksin ka poliitikute sõnavõtte ajakirjanduse suhtes eeskätt meediakriitilise diskussioonina kvaliteedi üle, isegi neid, mida on esitanud ringhäälingunõukogu poliitikutest liikmed ERR-i kohta. Seisukohad on küll tihtipeale reljeefsed ja sedasi ei soosi arutelu, kuid samas pole ütlejatel kasutada riiklikke sunnivahendeid oma hoiakute ega karistuste realiseerimiseks. Vabadus ajakirjanduse kohta seisukohta avaldada olgu aga olemas kõigil, kaasa arvatud poliitikutel”. Nii et näete, eksperdid leiavad, et poliitikutel on täielik õigus kritiseerida meediat ja see ei ole meedia vabaduse ahistamine ega meedia suukorvistamine. Ja veel kord, Varro Vooglaid käitub Eesti Vabariigi kodanikuna, kellele on garanteeritud seesuguse käitumise õigused,” lisas peaministri kohusetäitja Mart Helme.

Hiljem tuli Mart Helmel vastata ka Urmas Kruuse küsimusele TTV kohta, kus ta mainis täiendavalt: “Kui te küsite minu seostest Varro Vooglaiuga, ma pean temast, Markus Järvist ja kogu SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks aktivistidest sügavalt lugu. Nad on väga sügavalt mõjutanud meie poliitilist diskursust, meie poliitikas toimuvaid diskussioone, toonud siia hoopis teistsugust mõtlemist, hoopis teistsuguseid teemasid kui need, mida nn euroopalike väärtuste raames lubatakse meil juba kasutada. Nad on tabusid purustanud, piire nihutanud ja see on äärmiselt tänuväärne tegevus, kui me tahame, et demokraatlik vaba mõttevahetusega ühiskond säiliks.”

Allikas: Riigikogu stenogramm

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused