Mart Helme: VEB Fondi juhtum ei pruugi olla ainult mastaapne pettus, vaid ka riigireetmine

Eesti,
- Updated
VEB Fondi dokumendid.
©Peeter Langovits/Postimees
VEB Fondi dokumendid.

Neljapäeval toimus Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Riikliku vastutuse probleem VEB Fondi juhtumi põhjal” arutelu.

Reformierakond, kellega seda skandaali seostatakse, saalis mõistagi ei olnud, erandiks vaid kõnemeest, näiteks proteste pilduv Jürgen Ligi. Küll aga andsid omapoolsed selgitused ja hinnangud vandeadvokaat Indrek Leppik, audiitor Henn Oit ja SA VEB likvideerija Rein Järvelill.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lõpetuseks said sõna erakondade fraktsioonide esindajad, nende seas ka EKRE saadik Mart Helme.

Helme sõnul ei ole VEB Fondist haihtunud 32 miljonit dollarit mitte ainult mastaapne rahaline mahhinatsioon ja pettus, vaid tegemist võib olla ka riigireetmisega.

„See, mida me täna Riigikogu saalis kuulsime, osundab väga selgesti, ühemõtteliselt ja faktilise materjaliga tõestatult, et tegemist on olnud aastakümneid kestnud mastaapse riiklikult vaiba alla pühitud väljapressimise, vale ja pettusega,“ ütles Helme.

„Raha on minu arvates tänasel päeval selle kaasuse juures teisejärguline. Kõige olulisem on see, kas nende mahhinatsioonide tulemusena on teatud Eesti poliitikud ja erakonnad, kes on olnud viimase 25 aasta jooksul valitsuse moodustajad, suunatavad mõne teise riigi ja luureteenistuste poolt.“

Helme sõnul võib selguda, et poliitikud, kes on olnud ministrid, peaministrid ja tähtsate riiklike institutsioonide juhid, on kogu selle aja jooksul olnud manipuleeritavad.

„See selgitab tihtipeale nii mõndagi väga kummalist otsust, mis Eesti Vabariigis on langetatud. Kui tõde päevavalgele tuleb, siis võib selguda, et meil on tegemist mitte ainult mastaapse rahalise mahhinatsiooni ja pettusega, vaid ka riigireetmisega. Ja riigireetmine on süüdistus, mis kunagi ei aegu,“ ütles Helme.

„Võib-olla see seletabki, miks Eesti Vabariigi institutsioonid on kaasa aidanud sellele, et kõik VEB Fondiga seotu kusagile sumbuks, salastataks, edasi lükataks, maha hääletataks ja üks kohtuotsus teisega asendataks.“

Helme sõnul peab Riigikogu tegema kõik võimaliku, et tõde VEB Fondi kohta päevavalgele tuleks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused