Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helme: Yana Toom pressis Keskerakonna programmi 13 venemeelset lubadust

-
07.07.2017
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe, riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimehe Mart Helme sõnul andis Jüri Ratase juhitav Keskerakond täiesti teadlikult ja küüniliselt venestamispoliitikale rohelise tule, kui nõustus eestlastesse üleolevalt ja põlglikult suhtuva Yana Toomi viieteistkümnest ettepanekust kolmeteistkümnega.

“Eestlaste suhtes vaenulikult ja ülbelt käituv Yana Toom ei jäänud kogemata Keskerakonda ega mõelnud juhuslikult ümber. Peaminister Jüri Ratas andis alla ja nõustus peaaegu kõigi Toomi venemeelsete, Eesti keelt, meelt ja riiklust õõnestavate nõudmistega, kaasa arvatud hallipassiomanikele kodakondsuse andmisega. Toom surus Ratase nurka, ähvardas kümnete tuhandete häälte kadumisega ja pressiski Ljubljanka väljakult saadud juhised Eesti parlamendierakonna prioriteetide hulka,” kirjeldab Helme.

Helme lubab, et erinevalt IRL-ist, mis on ainult paberil rahvuskonservatiivne erakond ega ole suutnud hoolimata kümnekonnast valitsuses veedetud aastast kehtestada end üheski valitsuskoalitsioonis, hoiab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond väga teraselt ja kõiki avalikke ning parlamentaarseid kanaleid kasutades Keskerakonna edaspidisel tegevusel silma peal. “Me ei nõustu iialgi, kui meie kodumaast tahetakse teha Eesti vabariigi nimelist Venemaad,” rõhutab riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees.

Eurosaadik Yana Toom teatas 7. juulil, et läheb Tallinna valimistele Keskerakonna nimekirjas reetes sellega oma “kaks õde” Oudekki Loone ja Olga Ivanova. Toomiga koos eraldi nimekirja kavandanud Loone ja Ivanova kuulsid sellest vaid mõned tunnid enne ajakirjanikke ja kinnitasid, et nemad ei ole valimisliidu ideest loobunud.

UU