Mart Helme: Yana Toom pressis Keskerakonna programmi 13 venemeelset lubadust

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe, riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimehe Mart Helme sõnul andis Jüri Ratase juhitav Keskerakond täiesti teadlikult ja küüniliselt venestamispoliitikale rohelise tule, kui nõustus eestlastesse üleolevalt ja põlglikult suhtuva Yana Toomi viieteistkümnest ettepanekust kolmeteistkümnega.

“Eestlaste suhtes vaenulikult ja ülbelt käituv Yana Toom ei jäänud kogemata Keskerakonda ega mõelnud juhuslikult ümber. Peaminister Jüri Ratas andis alla ja nõustus peaaegu kõigi Toomi venemeelsete, Eesti keelt, meelt ja riiklust õõnestavate nõudmistega, kaasa arvatud hallipassiomanikele kodakondsuse andmisega. Toom surus Ratase nurka, ähvardas kümnete tuhandete häälte kadumisega ja pressiski Ljubljanka väljakult saadud juhised Eesti parlamendierakonna prioriteetide hulka,” kirjeldab Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme lubab, et erinevalt IRL-ist, mis on ainult paberil rahvuskonservatiivne erakond ega ole suutnud hoolimata kümnekonnast valitsuses veedetud aastast kehtestada end üheski valitsuskoalitsioonis, hoiab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond väga teraselt ja kõiki avalikke ning parlamentaarseid kanaleid kasutades Keskerakonna edaspidisel tegevusel silma peal. “Me ei nõustu iialgi, kui meie kodumaast tahetakse teha Eesti vabariigi nimelist Venemaad,” rõhutab riigikogu riigikaitsekomisjoni aseesimees.

Eurosaadik Yana Toom teatas 7. juulil, et läheb Tallinna valimistele Keskerakonna nimekirjas reetes sellega oma “kaks õde” Oudekki Loone ja Olga Ivanova. Toomiga koos eraldi nimekirja kavandanud Loone ja Ivanova kuulsid sellest vaid mõned tunnid enne ajakirjanikke ja kinnitasid, et nemad ei ole valimisliidu ideest loobunud.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused