Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Helmel oli taas õigus – Ukraina põgenikud toovad HIV viirust

16.07.2022
AIDS
© Scanpix

Elu on toonud taas järjekordse näite sellest, kuidas EKRE ühe juhtfiguuri Mart Helme hoiatused, mis osa ühiskonnast närvi ajab, on tõeks osutumas. Kui Helme hoiatas Ukraina sõjapõgenike valguses levivate suguhaiguste eest, tõusis mingi hulk inimesi meediaruupori kaasabil tagajalgadele – kuidas ta julgeb!

Nüüd, mitu kuud hiljem, on Eesti Päevaleht sunnitud tunnistama, et Ukraina kriis ongi tõepoolest kasvatanud meil uute HIV-positiivsete arvu.

„Kui möödunud aasta märtsist maini tuvastati Eestis 32 HIV-positiivset, siis selle aasta samal perioodil on tuvastatud 95 uut juhtumit. Hüppelise kasvu (66%) on statistikasse toonud sõja eest Eestisse põgenenud ukrainlased,“ seisab uudisloos.

Ja jätkab: „Selle aasta algusest on tuvastatud 135 uut HIV-nakkust kandvat inimest, neist 77 (57%) on tulnud Ukrainast. Nende seas on ka neid (40), kes olid enne sõja eest põgenemist oma diagnoosist juba teadlikud ja kes jätkavad siin tuttavat ravi.“

 

Loe siit: https://epl.delfi.ee/artikkel/120035474/ukraina-kriis-on-kasvatanud-uute-hiv-positiivsete-arvu-epideemiat-see-kaasa-ei-too