Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mart Kallas: Kõlvarti umbusaldus võib anda vastupidise efekti

-
08.09.2023
Mart Kallas

Tallinna linnavolikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni esimehe Mart Kallase sõnul ei pidanud EKRE mõistlikuks ülejäänud opositsioonierakondadega linnapea Mihhail Kõlvartile esitatud umbusaldusavaldusega ühineda, sest seda tehti liialt kiirustades ja see võib enne Keskerakonna kongressi anda vastupidise efekti.

Kallase sõnul tegi ta 5. augustil teistele opositsioonierakondade fraktsioonidele ettepaneku avaldada umbusaldust abilinnapea Vladimir Svetile. “Isamaa ja Eesti 200 poolt saime positiivse vastuse sellele. Reformierakonna fraktsiooni juht Pärtel-Peeter Pere ütles selle peale, et teeme umbusalduse Kõlvartile,” lausus Kallas BNS-ile. “Ütlesin, et Kõlvartile saab ka teha, aga teeme pärast Keskerakonna kongressi, sest seda ei saa teha emotsioonide pealt ja vaja on koguda materjali ja leida puudused ka teiste abilinnapeade kohta,” lisas ta.

Reformierakonna fraktsioon tegi Kallase sõnul ettepaneku liita abilinnapea Vladimir Sveti umbusaldusavaldus Reformierakonna umbusaldusavaldusega Mihhail Kõlvarti vastu. “Ma ei olnud sellega nõus. Leidsin, et kõigepealt tuleks ikkagi Svetile teha,” rääkis Kallas.

Kallas leiab, et enne Keskerakonna juhi valimist võib praegu umbusalduse avaldamine linnapeale Mihhail Kõlvartile anda vastupidise efekti. “Ega opositsioon ei pea alati ühtne olema,” märkis Kallas. “Umbusaldamine peab olema tehtud nii, et paneb inimesed kaasa mõtlema. Praegune umbusaldus tundub poliitiliste punktide võtmisega, et saada meediakajastust ja et Reformierakond saaks peaministri skandaalist natuke fookust eemale tõmmata,” rääkis Kallas.

Ta toonitas, et tekkinud olukord ei tähenda mingisugust diili Keskerakonnaga ega hakka ka olema. “Praegu läksid rahvakeeli öeldes suusad risti,” lisas Kallas.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna, Isamaa ja Eesti 200 fraktsioon esitasid neljapäeval umbusalduse linnapeale Mihhail Kõlvartile, heites talle ette linna halba juhtimist ja sellest tingitud liikluskaost pealinnas.

 

BNS