Mart Saarso: avaliku raha kasutamine peab olema piisavalt põhjendatud

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
EKRE liige ja meresõitja Mart Saarso on tuntud otsekoheste väljaütlemiste poolest.

Saaremaa vallavolikogu ei toetanud esimesel lugemisel Tori sadama uuendamiseks 100 000 euro andmist, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige ja Saaremaa vallavolikogu liige Mart Saarso seadis oma sõnavõtus kahtluse alla, kas sellises summas ja sellisel viisil avaliku raha jagamine on ikkagi õigustatud. Tema sõnul pole tegemist sadama uuendamisega, vaid uue sadama ehitamisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saarso avaldas kartus, et ehk pannakse sadamale hiljem aed ümber ja avalikkusele jääb see suletuks. “Ma saan inimlikult aru, et kellelegi meeldib, kui kümne meetri kaugusel tema kodust tehakse sadam korda,” viitas Saarso MTÜ eestvedajatele, kes elavad seal lähedal.

Volikogu arutas eelnõulaual , millega vallavalitsus soovis eraldada 100 000 eurot Tori jõesadama uuendamiseks, projekti oli heaks kiitnud Saarte Kalandus ning tegemist on PRIA-le kinnitamiseks saadetud omaosalusega.

Abivallavanem Mart Mäeker ütles eelnõud ette kandes, et rajatama peaks rohkem kui 70 meetri pikkune kai koos lossimis- ja veeskamisvõimalustega. Samuti süvendataks Tori jõge, mis on kohati vaid 30 sentimeetri sügavune. Mäekeri sõnul on tegemist linnamaaga ning selle projekti eestvedajad on olnud MTÜ Tori Sadam ja Kalurite ühing.

Eelnõu aruteluga kaasnes värske volikogu esimene suurem vaidlus, kus opositsionäär Mart Saarso viskas õhku ka korruptsioonikahtluse.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused