Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: ärgem laskem end demoraliseerida, näitame neile!

-
05.06.2024
Martin Helme

See on nüüdseks kujunenud juba harjumuspäraseks mustriks, et enne valimisi näitavad erinevad küsitlused EKRE-le langust. Mustri osaks on ka see, et pärast valimisi läheb toetus jälle vaikselt üles.

Pole vaja olla vandenõuteoreetik, et mõista: nii manipuleeritakse valijaskonda. Selliste küsitluste eesmärk on demotiveerida ja demoraliseerida konservatiivset valijat. Panna inimesi uskuma, et lootust ei ole, et ollakse oma poliitilise eelistuse ja sümpaatiaga vähenevas ja kaalu mitte omavas marginaalses seltskonnas ja kas siis ongi üldse mõtet valima minna.

Ikka on! Just seda need propagandistlikud ja reaalsusest irdunud küsitlused tegema peavadki. Olen poliitikas olnud üle 20 aasta ja võin une pealt öelda, mis uudised ja mis sündmused mõjutavad suurt laia valijaskonna massi ja millised mitte. Mitte ühegi trikiga pole võimalik seletada, et Reformierakond ja sotsid, kes just eile vastu võetud seadusega vähendasid reaalselt välja makstavat pensionit, menetlevad praegu riigikogus maamaksu tõusu ja kodualuse maa maksuvabastuse lõpetamist, lõpetavad täna automaksu teise lugemise – et nende erakondade populaarsus tõuseb reipalt.

Ja mitte ühtegi reaalset, avalikkust raputanud või laiemalt resoneerunud poliitilist uudist või sündmust pole olnud, mis saaks selgitada EKRE toetuse järsku ja suurt langust vahetult enne valimisi, mil meie reklaamid jooksevad meedias ja tänavakampaania üle terve riigi kinnitab vaid ühte: inimesed toetavad ja on ülisõbralikud.

See pole uuring, see on propaganda, mida meile esitletakse. See propaganda peab lisaks demoraliseerimisele ja demotiveerimisele aitama uskuda ka esimesest päevast mitte toimivate e-valimiste mustast kastist välja võetud tulemust.

Ei, head sõbrad, ärge laske end heidutada ja hurjutada. Justnimelt tõelise eesti jonni pärast tuleb tulla valima ja anda oma hääle EKRE kandidaadi poolt. Näitame neile!

 

Martin Helme, EKRE esimees