Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Martin Helme Arvamusfestivalil: Eesti ei tohi saada globalistist presidenti

-
14.08.2021
Laadime sisu...

Arvamusfestivalil toimunud parlamendierakondade esimeeste debatil väideldi presidendivalimiste, koroonapiirangute, maksude, lasteaia kohatasu, ühistranspordi ja üle-eestilise kiire interneti üle. Kuula uuesti debati ülekannet Vikerraadios (klipp lisatud artiklile).

Reedel toimus Paides Arvamusfestivalil parlamendierakondade esimeeste debatt, millel osalesid Martin Helme (EKRE), Helir-Valdor Seeder (Isamaa), Jüri Ratas (Keskerakond), Kaja Kallas (Reformierakond), Indrek Saar (Sotsiaaldemokraatlik Erakond).

Debati alguses võeti ette presidendivalimiste päevakajaline teema. Erakonnajuhid jäid laias laastus varemgi väljaöeldud arvamuste juurde.

EKRE esimees Martin Helme teatas, et Eestil ei saa olla president, kes on globalist, ning avaldas toetust Henn Põlluaasale. Peaminister Kaja Kallas kinnitas, et ei ole kokku lepitud, et presidendikoht läheb Keskerakonnale ning avaldas lootust, et kandidaadiga tuleb koalitsioon välja varem kui eelmistel valimistel.

Jüri Ratas viitas isegi Kaimar Karule, kes on ise soovi avaldanud.

Lisaks presidendivalimistele vaieldi debatis maksumuudatuste, koroonakriisiga toimetulemise, tasuta ühistranspordi, kiire interneti ja lasteaia kohatasude üle.

Iseäranis paistis silma, et Kaja Kallas muutus isiklikuks ja ründavaks, kinnistades oma hüüdnime „nähvits“.

Arutelu juhtisid Liisu Lass ja Mirjam Mõttus ERR-ist. Arvamusfestival jätkub Paides laupäeval.

Allikas: ERR