Martin Helme: Eesti inimeste elu on läinud soodsamaks ja tööpuuduse kasv on kardetust väiksem, meie poliitika töötab!

Eesti, Majandus,
- Updated
©UU
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme nendib oma Facebooki kontol, et inimeste elu on läinud selgelt ja päris kõvasti soodsamaks.

“Kõik kõige olulisemad hinnad, millest meil kellelgi pääsu pole, on alla tulnud. Odavamaks on läinud nii elekter, kütus, gaas kui kodumaine toit. Hinnalangust on selgelt vedanud valitsuse otsus alandada aktsiise. Jah, koroonakriis on sellele ka omalt poolt kaasa aidanud, kuid poliitilised otsused on toonud just suurema osa hinnalangusest,” märkis Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Meie poliitika töötab. Tegemist ei ole ju juhusliku arenguga. Tuletan meelde kõiki neid eitajaid ja virisejaid, kes maksulangetuste plaani iga hinna eest nurjata püüdsid, selgitades, et see ei too nagunii hinnalangust ja ei aita kaasa majanduse elavdamisele. Mul oli õigus, neil ei olnud!”

Helme juhib tähelepanu ka hiljutisele uudisele, mille kohaselt Eestis on Baltikumi odavaim diisel. “Eile vaatasin maksulaekumiste aruannet ja sellest on näha, et laekumiste kukkumine on esialgu kardetust väiksem. Ka tööpuuduse kasv on esialgu kardetust väiksem. See kinnitab, et meie valik elavdada majandust muude meetmete kõrval ka maksualandustega töötab,” kirjutab Helme.

“Kõigi muude suurte kulude kõrval, mida riik teeb, et majanduslangust tasakaalustada on maksulangetuse kulu (ehk saamata tulu) üks tõhusamaid, mis jõuab iga inimeseni ning aitab kõiki ettevõtteid. Lõppkokkuvõttes toob see kaasa ka maksulaekumiste paranemise langetuseelsest tasemest kõrgemale, kuna on tekitanud juurde majandusaktiivsust ja selle kaudu rikkust. Vaja ainult vahepeal kannatlikult lasta majandusel kosuda.”

Reedel avaldati tarbijahinna muutus võrreldes aasta tagusega ja viimaste kuude muutused. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad langesid eelmise aasta maiga võrreldes 10,8 protsenti. Vabalt kujunevad hinnad tõusid 0,8 protsenti. Aprilliga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim mootorikütuse 10,5 protsendi suurune odavnemine ning eluasemekulutustest üüri (-4,9 protsenti), kodudesse jõudnud elektri (-1,6 protsenti) ja gaasi (-6,5 protsenti) hinnalangus.

 

LOE LISAKS

Valitsuse majanduspoliitika surus Eestis hinnad alla: aktsiiside vähendamine langetas tarbijahinnaindeksit

 

9 commentsOn Martin Helme: Eesti inimeste elu on läinud soodsamaks ja tööpuuduse kasv on kardetust väiksem, meie poliitika töötab!

 • Avatar

  Võõraste sulgedega on ikka ennast ehitud ei saa sealt ümber ka Hr. Helme( covid tuli hinnad kukkusid mitte ekre ei tulnud ja hinnad kukkusid) Aga seda tahaks küll Hr. Helmeit teada kust otsast on elektri hind kukkunud ? Ja kui isegi on, siis tõsteti võrgu teenuseid kohe tublisti kõrgemale nii ,et kokkuvõttes maksab tava tarbja ikka rohkem.

 • Avatar

  Inimesed on Ref-i pikast diktatuuriajast niivõrd lootusetud, … et midagi saab minna ka odavamaks…

  See tundus lausa loodusseadus, et hinnanumber saab ainult suureneda…

  Nagu hall NSVL – mida keegi ei kujutanud ette, et see võib kunagi üldse otsa saada…

  • Avatar

   no kindlasti kujutas ja teadis ka. Kõik impeeriumid on ajutised nuhtlused.

 • Avatar
  Toivo Mäeste

  t.r.m. Toiduainete hindu ei taba ära, kui neid kulleriga koju tellida. Tuleb aega võtta ja poes riiulite vahel ringi uidata, ka koju postkasti maanduvaid kauplusekettide reklaame ei maksa häbeneda. Alkojookidega on nii, et kui sama raha eest saab lubada endale peenemaid marke, siis alkoholism ei levi ja tervis ei kannata mitte üks raas. Diiselkütuse aktsiisi tuntav langetamine on selge sihtsuunitlusega ja täitis oma ülesande.

 • Avatar

  Siiamaani ootan, et te midagi venelastega ette võetakse? Miks on EKRE vasti eestikeelse reformi läbiviimisel vene koolides?

  • Avatar

   Kui vana Toomas on ja kas Toomas selgitaks oma russofoobia põhjust?
   Vene keelt muidu oskad?

 • Avatar
  vk . com / prooton

  Peab tunnistama ja tunnustama valitsust. Lihtsalt hea on see, et välispoliitika pole EKRE käes. 80% olen EKREga ühes paadis, see ülejäänud on aga niivõrd põhimõtteline asi, et mina EKRE poolt ei hääletaks. Kui, siis ainult, et Reformierakonda võimult eemal hoida, Sotsidest rääkimata. Ja nii ma seekord ka hääletasin. Teadsin, et EKRE saab oma kindla kolmanda koha, aga lootus, et Keskerakond teeb Reformile pähe ja lootus, et Reformarid võimule ei tule, see pani mu üldse hääletama üle dekaadi.

  Igaljuhul soovin ma Mart Helmele edu, ning soovitus on, et ära muutu luts-libedaks, ning vahest kontrolli fakte. Suleimani ja leivataignamasin ja elusalt imikute põletamine on ikka nati üle võlli vale. Nati on pehmeltöeldud, ning see 20% ongi sellist asja täis, kus lihtsalt sein on ees.

 • Avatar

  Seegi on ajaloos juba olnud:
  “Elu on läinud paremaks, elu on läinud lõbusamaks.” J.V.S. 22.11.1935
  Niikaua, kui riigiametid ja ametnikud saavad segamatult ja karistamatult kodanikke mõnitada- niikaua on selline jutt täiesti kohatu!

 • Avatar

  Toiduainete hinnalangust ei ole mina märganud, hoopis vastupidi.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused