Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme: Eesti inimeste elu on läinud soodsamaks ja tööpuuduse kasv on kardetust väiksem, meie poliitika töötab!

-
07.06.2020
Martin Helme
© UU

Rahandusminister Martin Helme nendib oma Facebooki kontol, et inimeste elu on läinud selgelt ja päris kõvasti soodsamaks.

“Kõik kõige olulisemad hinnad, millest meil kellelgi pääsu pole, on alla tulnud. Odavamaks on läinud nii elekter, kütus, gaas kui kodumaine toit. Hinnalangust on selgelt vedanud valitsuse otsus alandada aktsiise. Jah, koroonakriis on sellele ka omalt poolt kaasa aidanud, kuid poliitilised otsused on toonud just suurema osa hinnalangusest,” märkis Helme.

“Meie poliitika töötab. Tegemist ei ole ju juhusliku arenguga. Tuletan meelde kõiki neid eitajaid ja virisejaid, kes maksulangetuste plaani iga hinna eest nurjata püüdsid, selgitades, et see ei too nagunii hinnalangust ja ei aita kaasa majanduse elavdamisele. Mul oli õigus, neil ei olnud!”

Helme juhib tähelepanu ka hiljutisele uudisele, mille kohaselt Eestis on Baltikumi odavaim diisel. “Eile vaatasin maksulaekumiste aruannet ja sellest on näha, et laekumiste kukkumine on esialgu kardetust väiksem. Ka tööpuuduse kasv on esialgu kardetust väiksem. See kinnitab, et meie valik elavdada majandust muude meetmete kõrval ka maksualandustega töötab,” kirjutab Helme.

“Kõigi muude suurte kulude kõrval, mida riik teeb, et majanduslangust tasakaalustada on maksulangetuse kulu (ehk saamata tulu) üks tõhusamaid, mis jõuab iga inimeseni ning aitab kõiki ettevõtteid. Lõppkokkuvõttes toob see kaasa ka maksulaekumiste paranemise langetuseelsest tasemest kõrgemale, kuna on tekitanud juurde majandusaktiivsust ja selle kaudu rikkust. Vaja ainult vahepeal kannatlikult lasta majandusel kosuda.”

Reedel avaldati tarbijahinna muutus võrreldes aasta tagusega ja viimaste kuude muutused. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad langesid eelmise aasta maiga võrreldes 10,8 protsenti. Vabalt kujunevad hinnad tõusid 0,8 protsenti. Aprilliga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim mootorikütuse 10,5 protsendi suurune odavnemine ning eluasemekulutustest üüri (-4,9 protsenti), kodudesse jõudnud elektri (-1,6 protsenti) ja gaasi (-6,5 protsenti) hinnalangus.

 

LOE LISAKS

Valitsuse majanduspoliitika surus Eestis hinnad alla: aktsiiside vähendamine langetas tarbijahinnaindeksit