Martin Helme: Eestile peab jääma õigus kliimaneutraalsuse saavutamiseks iseseisvaid maksuotsuseid teha

Eesti,
- Updated
©UU
Rahandusminister Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme sõnul peab olema üleminek kliimaneutraalsusele riikide jaoks jõukohane, nii et iga riik võiks valida sobivaid viise selle eesmärgi saavutamiseks.

„Rahandusministrina pean Eestile tähtsaks õigust teha kliimaneutraalsuse saavutamiseks suveräänseid maksuotsuseid,“ ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehest minister Martin Helme ministeeriumi pressiesindaja teatel. Ühtlasi peaks ministri sõnul Eestile jääma paindlikkust, et kombineerida eesmärgi saavutamiseks järgmistel Euroopa Liidu eelarveperioodidel eri sektorite rahastamisvõimalusi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Meile on oluline, et üleminek oleks riikidele jõukohane, muutused järkjärgulised ning et arvestataks piirkondade eripärasid ja vajadusi-võimalusi,“ ütles Helme. „Sealhulgas tuleks arvesse võtta erinevaid geograafilisi, sotsiaalseid ja majanduslikke tingimusi liidu keskmes ja selle piirialadel. Peame üle minema kliimaneutraalsele majandusele järk-järgult ja pöörama sealjuures tähelepanu muutustega kaasnevate negatiivsete sotsiaalsete mõjude leevendamisele. Näiteks tuleb leida võimalusi luua põlevkivisektori kõrvale teisi töökohti ja hõivevõimalusi. Kindlasti tuleb toetada ka teadus- ja arendustööd ning uuenduslike tehnoloogiliste lahenduste arendamist ja kasutuselevõttu, sealhulgas kasvuhoonegaaside sidumisega seotud valdkondades.“

Eesti valitsuse neljapäeval heaks kiidetud seisukohad, millega põhimõtteliselt toetatakse Euroopa Liidu eesmärki saavutada 2050. aastaks kliimaneutraalsus, määratlevad Eestile olulised tingimused selle sihi poole liikumisel. Sealhulgas peaks valitsuse seisukohtade järgi igale riigile jääma õigus valida eesmärkide saavutamiseks endale sobivaid viise ja otsustada ise valdkondlike eesmärkide seadmise ning meetmete ja rahastusallikate kasutamise üle. (BNS)

One commentOn Martin Helme: Eestile peab jääma õigus kliimaneutraalsuse saavutamiseks iseseisvaid maksuotsuseid teha

  • Avatar
    no ja milleks

    Oli vaja Eestil selle jamaga üldse liituda?Kas meil ulmetargad ja uilmeharitud ametnikud oma peaga üldse mõelda ei oska? Rohelistelt idiootidelt ja neil kes pooldavad seda jama, neil võiks küsida ,et mida asemele pakuvad, esi,mene stuudio see roheline idioot käitus nagu mingi alaarenenud , oli vist kusagilt lugenud* kliimakatastroof* ja sellega asi piirdus

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused