Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Eestile peab jääma õigus kliimaneutraalsuse saavutamiseks iseseisvaid maksuotsuseid teha

-
05.10.2019
Rahandusminister Martin Helme
© UU

Rahandusminister Martin Helme sõnul peab olema üleminek kliimaneutraalsusele riikide jaoks jõukohane, nii et iga riik võiks valida sobivaid viise selle eesmärgi saavutamiseks.

„Rahandusministrina pean Eestile tähtsaks õigust teha kliimaneutraalsuse saavutamiseks suveräänseid maksuotsuseid,“ ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehest minister Martin Helme ministeeriumi pressiesindaja teatel. Ühtlasi peaks ministri sõnul Eestile jääma paindlikkust, et kombineerida eesmärgi saavutamiseks järgmistel Euroopa Liidu eelarveperioodidel eri sektorite rahastamisvõimalusi.

„Meile on oluline, et üleminek oleks riikidele jõukohane, muutused järkjärgulised ning et arvestataks piirkondade eripärasid ja vajadusi-võimalusi,“ ütles Helme. „Sealhulgas tuleks arvesse võtta erinevaid geograafilisi, sotsiaalseid ja majanduslikke tingimusi liidu keskmes ja selle piirialadel. Peame üle minema kliimaneutraalsele majandusele järk-järgult ja pöörama sealjuures tähelepanu muutustega kaasnevate negatiivsete sotsiaalsete mõjude leevendamisele. Näiteks tuleb leida võimalusi luua põlevkivisektori kõrvale teisi töökohti ja hõivevõimalusi. Kindlasti tuleb toetada ka teadus- ja arendustööd ning uuenduslike tehnoloogiliste lahenduste arendamist ja kasutuselevõttu, sealhulgas kasvuhoonegaaside sidumisega seotud valdkondades.“

Eesti valitsuse neljapäeval heaks kiidetud seisukohad, millega põhimõtteliselt toetatakse Euroopa Liidu eesmärki saavutada 2050. aastaks kliimaneutraalsus, määratlevad Eestile olulised tingimused selle sihi poole liikumisel. Sealhulgas peaks valitsuse seisukohtade järgi igale riigile jääma õigus valida eesmärkide saavutamiseks endale sobivaid viise ja otsustada ise valdkondlike eesmärkide seadmise ning meetmete ja rahastusallikate kasutamise üle. (BNS)