Martin Helme: Eestile olulistel ettevõtetel ei lase me hävineda, aga Bolt ei vasta riigiabi otsetoetuse nõuetele

Eesti, Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
Bolt on tavainimesele tuntud ennekõike taksode ja toidukullerite kaudu. Pilt on illustratiivne.

Rahandusminister Martin Helme sõnul ei vasta välismaiste taksojuhtide värbamise poolest tuntud taksoettevõtte Bolt riigipoolse otsetoetuse nõuetele.

“Valitsus on öelnud, et strateegilisi ja eesti majandusele tähtsaid ettevõtteid ei lase me hävineda. Vajadusel toetame lisaks Kredexi meetmetele veel otse. Siin tuleb aga mõista, et meil on mingid objektiivsed mõõdupuud, millest lähtuda,” teatas Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Nendeks on eelkõige kaks asja: esiteks kaalukus suhtes Eesti majandusse ja spetsiifiliselt tööhõivesse ning teiseks olulisus ühiskondliku toimepidevuse seisukohalt. Lihtsamalt öeldes, loeb see, kas sul on suur hulk töökohti, kas sa lood arvestatavas koguses lisandväärtust, kas sa teed arvestatavas koguses eksporti, kas sa maksad kopsakalt makse. Ja teiseks, kas sinu tegevus on kuidagi oluline ühiskonna toimimise seisukohast. Näiteks transport, energia, side või toidu tootmine.

Helme sõnul ei vasta ilma põhivarata Lätisse registreeritud ja makse vähe maksev suure võlakoormaga jagamismajanduse äpp kummalegi kritieeriumile.

“Mu meelest teema lõpetatud,” märkis Helme.

UU

4 commentsOn Martin Helme: Eestile olulistel ettevõtetel ei lase me hävineda, aga Bolt ei vasta riigiabi otsetoetuse nõuetele

 • Avatar

  ent mis see Kredex siia puutub? Abistama peaks siiski otse, mitte läbi Kredexi. OOt sain aru… Kredex ongi see “eestile oluline ettev6te” .. ? Jasiis tulevad pangad, Eesti Energia, Elering… ent väikeettev6tjad? Vaevalt vist.

  Ja p6llumehed, mul on isegi endal soov soetada maalahmakas, ning maaharimisega tegelema hakata (eks ikka kartulit, kapsast, porgandeid, kaalikaid), kuid neile juba soovitas Mart Helme et “t6mmake koomale” nagu aru sain.

 • Avatar

  tõesti väga tore otsus, NII PEABKI ülbikutega käituma

 • Avatar

  Hirm tuleb peale mõeldes, kui praegu oleks rahandusminister Jürgen Ligi! …. siis saaks nii Bolt kui teisedki oma miljonid kätte, millest 10% liiguks kilekottidega ei-tea-kuhu ….

 • Avatar

  TUBLI JA ÕIGE OTSUS! Loodan, et Martin on võtnud endale appi kaastöötajad, kes suudavad kontrollida võimalike petturite avaldusi.
  Pronkisiöö kahjude korvamist kasutasid mitmed rüüstatud firmad 3 x SUUREMATE kahjude näitamisega, AGA SIIS OLI VÕIMUL REF JA NENDE ALATUS ON PIIRITU.
  REF JA T.H.I ( lubas rangeid karistusi!) maksid ka rüüstajaile suured kahjutasud, karisrustest rääkimata.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused