Martin Helme: Eestile olulistel ettevõtetel ei lase me hävineda, aga Bolt ei vasta riigiabi otsetoetuse nõuetele

Eesti, Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
Bolt on tavainimesele tuntud ennekõike taksode ja toidukullerite kaudu. Pilt on illustratiivne.

Rahandusminister Martin Helme sõnul ei vasta välismaiste taksojuhtide värbamise poolest tuntud taksoettevõtte Bolt riigipoolse otsetoetuse nõuetele.

“Valitsus on öelnud, et strateegilisi ja eesti majandusele tähtsaid ettevõtteid ei lase me hävineda. Vajadusel toetame lisaks Kredexi meetmetele veel otse. Siin tuleb aga mõista, et meil on mingid objektiivsed mõõdupuud, millest lähtuda,” teatas Helme.

“Nendeks on eelkõige kaks asja: esiteks kaalukus suhtes Eesti majandusse ja spetsiifiliselt tööhõivesse ning teiseks olulisus ühiskondliku toimepidevuse seisukohalt. Lihtsamalt öeldes, loeb see, kas sul on suur hulk töökohti, kas sa lood arvestatavas koguses lisandväärtust, kas sa teed arvestatavas koguses eksporti, kas sa maksad kopsakalt makse. Ja teiseks, kas sinu tegevus on kuidagi oluline ühiskonna toimimise seisukohast. Näiteks transport, energia, side või toidu tootmine.

Helme sõnul ei vasta ilma põhivarata Lätisse registreeritud ja makse vähe maksev suure võlakoormaga jagamismajanduse äpp kummalegi kritieeriumile.

“Mu meelest teema lõpetatud,” märkis Helme.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused