Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme ei pea võimalikuks, et Mihkelson jätkab riigikogu liikmena

-
28.10.2022
Marko Mihkelson, lapspornopiltnik välispoliitikas.
© UU

Kommenteerides reformierakondlase Marko Mihkelsoni perversset pildiskandaali, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme, et ta pole nõus hakkama eufemismidega keerutama ning igaks juhuks toppima lausetesse sõnu „väidetav“, „kuuldavasti“ vms.

„Väikelapse intiimpiirkonna hulgi pildistamine koos ühe vanemaga või selle vanema teadmisel on võigas, tülgastav pedofiilne käitumine,“ ütles Helme Postimehele. „Inimene on süüdimatu, moraalne must auk. Ta on mitu aastat elanud teadmisega, et on vahele jäänud, aga käib rind kummis mööda ilma ringi Eesti esindamas ja riigikogus oma kolleegidega „nina püsti tähtsalt ja ülbelt laiamas“.

„Tülgastav,“ leidis Helme. „Nagu selgub, on tegemist olnud juba vaat, et avaliku saladusega, kõik justkui teadsid. Mina mitte. Ma olen väga häiritud. See, et väga paljud olid mingil moel või mingil määral asjaga kursis, on eraldi skandaal ja väga halb märk,“ hindas EKRE esimees seesugust mahavaikimispoliitikat sobimatuks.

„Ma pean ülimalt vajalikuks, et avalikkus saab teada kes, millal ja mida teadis. Kas peale Postimehe eelmise peatoimetaja Martti Aaviku teadis veel mõni toimetus? Kui teadis, miks lugu maha vaikiti? Kas sellepärast, et Mihkelson on reformierakondlane? Või kuulutakse samasse vabamüürlaste looži? Või ollakse koos lastepilastajad?“ loetles Helme küsimusi, millele tema hinnangul on pakiliselt vastuseid vaja.

EKRE esimees leidis, et Reformierakonna juht Kaja Kallas peab sel teemal kindlasti selgitusi jagama.

Küsitavusi on selles, kas asi ei jõudnud avalikkuseni, sest Mihkelson on Reformierakonna tähtis nina ja selleski, miks ei jõudnud asi kriminaaluurimiseni? Helme: „Kuidas politsei ja prokuratuur ei leidnud üles paragrahvi, et Mihkelsoni vastu asi algatada, küll aga leidis üles paragrahvi, et algatada kriminaalasi uurimaks, kes ajakirjandusele Mihkelsoni kohta infot andis?“

Selles valguses peab Helme võimatuks, et Mihkelson jätkab riigikogu komisjoni esimehena. Minu meelest on isegi võimatu, et ta jätkab kuni valimisteni riigikogu liikmena.

Ta lisas, et kui tegemist oleks EKRE liikmega, siis arvaks erakond taolisse skandaali sattunud inimese päevapealt erakonnast välja ning ta ootab, et Reformierakond käitub samamoodi.