Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: me ei toeta uute maksude väljamõtlemist ja kehtestamist

-
09.05.2017
LIIKLUS

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon püüdis täna Riigikogus menetlusest välja hääletada valitsuse eelnõu, mille eesmärk on kehtestada Eestis uus maks – teekasutustasu veokitele.

“Praegu on võimul uute maksude kehtestamise ja maksude tõstmise valitsus. See on vastuolus meie arusaamisega sellest, mis suunas Eesti riiki peaks viima,” ütles Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

“Meie erakonnalt tuleb selge, põhimõtteline vastus: me ei toeta lõputult uute maksude väljamõtlemist ja nende kehtestamist. Nii nagu me ei toeta maksude tõstmist, mida see valitsus praegu teeb.”

Helme sõnul on arusaamatu, miks võtab valitsus raha Eesti inimeste taskust. “Kui meile räägitakse, et teede kasutuse eest on vaja maksta, siis Eestis on olemas teedemaks, selle teedemaksu nimi on kütuseaktsiis. Seda korjatakse meil kokku väga suures summas kõigilt inimestelt, kaasa arvatud veokite ja väikeveokite kasutajatelt. Nüüd aga mõeldakse lisaks olemasolevale teemaksule meil välja veel üks uus teemaks.”

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon tegi ettepaneku liiklusseaduse, autoveoseaduse ja maksukorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Tagasilükkamise poolt oli 32 rahvasaadikut ja vastu 51. Teisisõnu – uut maksu kehtestav eelnõu jäi Riigikogu võimuerakondade häältega menetlusse.

UU

Foto: Margus Ansu / Tartu Postimees