Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme: EKRE-t ei huvita abstraktne rahvastik, meid huvitab eestlaste arvu suurendamine

-
31.05.2018
Martin Helme.
© UU

Kui kusagil tulevad jutuks iibeküsimused, on taas vaid rahvuskonservatiivid need, kes ei tee mitte kõlavaid sõnu, vaid asjalikke ettepanekuid.

Neljapäeval toimus Riigikogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Esimese lapse sünd on ohus?” arutelu, kus kõlasid taas luulelised ja kõlavad jutud Eesti rahvastiku iibeprobleemidest. Ilmselgelt on kartellierakonnad selle ühiskonna suure mure oma valimisvankri ette rakendanud, unustades selle, kuidas nad valimiste vahelisel ajal on EKRE-t sarjanud selle eest, et rahvuskonservatiivid tahtvat naised sünnitusmasinateks muuta. Nüüd tundub sündide vähesus neile ühtäkki ülioluline (mida ta tegelikkuses ka on), kuid seda vaid propagandistlikus mõttes ja üldsegi mitte eestlaste kui rahva allesjäämise kontekstis, pigem jahutakse töökätest ja pensionide teenimisest.

Sütitava kõne pidas Riigikogu kõnetoolist EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme, kellele oigavad feministid on patuna suhu pannud sõnad, et 27-aastane lastetu naine olevat ühiskondlikult kahjulik element. Uued Uudised vahendavad tema räägitu.

“Tulen tagasi selle juurde, millest ka Mart Helme rääkis, et kõige olulisem, kui me räägime rahvastikukriisist Eestis, on see, et me ei unustaks ära, et me räägime eesti rahvusest. Vähemalt meie erakonda ei huvita absoluutselt abstraktne rahvastik, meid huvitab eestlaste arvu ja osakaalu suurendamine Eestis. See peaks olema meie kõigi eesmärk – mitte lihtsalt rahvastiku, vaid eestlaste arvu ja osakaalu suurendamine.

Ja see annab meile ka kogu probleemi edasisel käsitlemisel väga lihtsa ja selge võtme: me peame rääkima sündimusest, immigratsioonist ja ka emigratsioonist ehk siis rahvastiku rändamisest. Sest kõik need lapsed, keda me tahame siia Eestisse, kellest me tahame, et nad Eesti peredesse sünniks, peaksid ka üles kasvama Eestis ja jääma siia Eestisse. Ma ei räägi sellest, et nad ei võiks käia ära kusagil välismaal õppimas, vaid sellest, et nad oma elu elaksid üldiselt Eestis.

Olulisem ja tähtsam kui majanduslikud argumendid, on väärtused. Väärtused ja kultuur on poliitikast ja majandusest ülesvoolu. Ehk siis need väärtused, mida me kultuuris ära mürgitame, viivad selleni, et siis me enam poliitikas ja majanduses puhast vett juua ei saa. Selle tõttu on ülioluline püsida traditsiooniliste pereväärtuste ja soorollide juures, on ülioluline, et on olemas ema ja isa eeskuju; et sul on tädid ja onud, kellega sa läbi käid, ja vanaemad ja vanaisad, kes tulevad sulle appi ja annavad sulle kooli lõpetamise puhul mingisuguse raha arvuti ostmiseks või millekski muuks. See on ülioluline ja esmane tugivõrgustik.

Kui me räägime rahvastikust ja sündimusest, ei saa puudutamata jätta aborditeemat. Ma ei räägi sellest, et me hakkame Eestis ära keelama aborti, ma räägin sellest, et tuleb küsida, kuidas vähendada sündimata laste hävitamist Eestis. See arv on 40% lastest, keda on viljastatud ja kes Eestis igal aastal ära hävitatakse. Kui kõik nad sünniksid, meil ei oleks iibekriisi — see on nii lihtne.

Me ei räägi sellest, et sundida inimesi sünnitama, absoluutselt mitte. Ega ei olegi vaja, et kõik inimesed sünnitaksid, sõgedad feministid või hoorajäägritest suhtevõimetud sugumürsud ei peagi oma geene edasi andma. Me räägime sellest, et inimesed, kes ei taha lapsi, kes tahavad elada kuni 50. eluaastani teismelise elu — ärge küsige pensioni ja ärge tahtke haigekassat, kui te enam tööl ei käi. Valikud peavad igale inimesele jääma.”