Martin Helme: Elmar Vaher valetas avalikult siseministeeriumi plaanide osas ja töötab vastu valitsuse plaanidele

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher

Rahandusminister Martin Helme selgitab, miks ta soovib Politsei- ja Piirivalveameti juhi Elmar Vaheri ametist lahkumist. “Elmar Vaher ei ole aus,” ütles  Helme oma sotsiaalmeedia postituses.

Uued Uudised avaldab Helme postituse täismahus:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Elmar Vaher andis õhtul pressikonverentsi, kus esitas oma väga huvitava versiooni viimaste päevade ja eriti tänase päeva sündmustest. Muu hulgas süüdistab mind miskitpidi dokumendi võltsimises. Ilmselt pean kartma kriminaalasjaga kallale tulemist?

On tõsi, et siseministri asendajana kohtusin täna Vaheriga. Ütlesin, et minu meelest ei saa ta enam jätkata. Tegin talle ettepaneku amet maha panna, selgitades, et siseministri (ja muide ka minu kui asetäitja) usaldus tema vastu on täielikult kadunud. Mõtleme korraks, palju tal neid kollaseid kaarte juba all on? Mitut skandaali peab valitsus ja avalikkus siis lõpuks ära taluma? Yana Toomi tsiteerides, ükskord saab ju karikas täis, või kuidas?

Meie kohtumine ei olnud tõepoolest pikk, kuid sellest esitas Elmar Vaher tõele mitte vastava versiooni. Esiteks, mitte kordagi ei öelnud ma, et tema ametist lahkumise põhjuseks on Rummi juhtum. Ma küsisin talt, mida ta sellest teab ja kas on kursis. Ta ütles sõnaselgelt, et tema ei ole sellest midagi kunagi kuulnud. Ma võtsin tema eituse teadmiseks.

On selgelt näha, kuidas Vaher üritab asja peateemalt, milleks on temapoolne avalik valetamine siseministri ja siseministeeriumi plaanide osas, samuti tegevusetus või suisa vastu töötamine praeguse valitsuse tööplaanidele kõrvale viia mingile ebaolulisele detailile. Laual oli tõesti kaks paberit, üks tema lahkumisavaldus, teine käskkiri, millega ta ametist vabastatakse. Ma ütlesin, et tekkinud olukorras ei ole mõeldav tal oma tööl jätkata ja valida on kas ise minna või lõpetatakse töösuhe. Selle näitlikustamiseks oli laual ametist vabastamise dokumendi mustand. Me kõik näeme selliseid iga päev: mingi paber, kuhu on kirjutatud, et digiallkirjaga, aga tegelikult pole seda keegi veel allkirjastanud. Ei minu ega kantsleri allkirja seal polnud ja ei pidanudki olema, see oli mustand. Ja kordagi ei väitnud ma, et see on juba tegelikult allkirjastatud dokument. Ma ütlesin, et kui ta ise ei lahku, siis lõpuks läheb teine variant käiku. Ta võttis paar tundi mõtlemisaega, võttis paberid kaenlasse ja marssis minema.

See, mida ta nüüd pressikonverentsil rääkis on üks osa tema ametissesobimatuse põhjusest: ta ei ole aus.

Muidugi, kogu tekkinud poliitilise paanika taustal pean tunnistama, et tegin vea, et sekkusin nii kiiresti ja jõuliselt teise ministri haldusalasse. Mul oli küll teema läbi arutatud erakonnakaaslasest siseministriga, aga peaministriga mitte. Tuleb tunnistada, et see ei olnud korrektne, mõistan Jüri [Ratase] pahameelt ja vabandan tema ees. Eks õpin kogu elu.”

 

 

 

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused