Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme “Esimeses stuudios” lisaeelarvest: sõja varjus tehakse kingitusi

21.04.2022
Laadime sisu...

Riigikogu erakondade esindajad vaidlesid eile ETV “Esimeses stuudios” valitsuses heakskiidu saanud 730 miljoni eurose lisaeelarve üle, kuid saatejuhtidel Andres Kuusel ja Johannes Trallal läks asi kohe lappama, sest EKRE esimehele Martin Helmele üritati sisse sõita Orbani teemaga, kuid Helme pani nad kenasti paika.

Siiski jõuti ka lisaeelarve juurde, mida opositsioon teravalt kritiseeris. Martin Helme selgitas, et üks põhjus, miks tema lisaeelarvet ei toeta, on raha andmine LNG terminali rajamiseks.

“Siin käib selline bluff, et seda on hirmus vaadata. Meil on olemas täna kai, kuhu on võimalik LNG laev tuua, see on Põhjasadam. See teile ei meeldi, te tahate Alexelat ehitama uut kaid, täiesti uut muuli, panna sinna 60 miljonit ja siis rääkida, et meil on tohutu kriis, me peame lahendama selle kuue kuuga,” rääkis ta. “Mina näen siin tüüpilist kahe sulierakonna plaani riigieelarvet kantida mõnele firmale,” lisas ta.

Helme ütles, et käesolevas lisaeelarves annab valitsus raha poliitilistele lemmikprojektidele. “Seal on selliseid kingitusi sisse pandud ja siis öeldakse meile, et ärge kritiseerige, sest sõda käib. Pagulastele 250 miljonit. Aastaid on kinni pandud koole, päästekomandosid, piirivalvepunkte, haiglaid Lõuna-Eestis, sest kunagi pole raha, pole 200 000 eurot, ei ole kahte miljonit. Nüüd pannakse pagulastele 250 miljonit,” kommenteeris ta.

Helme tunnustas, et tehakse riigikaitsekulutusi, kuid tema hinnangul ei tule nendega Eestile uusi võimekusi.

“Mis eriti muret tekitab, on see, et riigikaitsekulutusi tehakse, mis on õige ja vajalik ja hea, aga ma pole kindel, et nende riigikaitsekulutusega tehakse uusi võimekusi. Meil siin tegelikult kustutakse aastatepikkust tegemata tööd, aga uusi võimekusi ma ei näe.”

Lisaks olid kriitilised ka Lauri Läänemets sotsidest ja Helir-Valdor Seeder Isamaast. Rahandusminister, reformierakondlane Keit Pentus-Rosimannus näis kriitikatulvast päris heitunud olevat. Ta ütles, et lisaeelarve on loodud praeguse kriisi pärast ja korrutas pidevalt, et Euroopas käib sõda. Pentus-Rosimannus ütles, et valitsus arutas ka aktsiiside ja käibemaksu vähendamist, kuid leidis, et selle mõju ei jõuaks hindadesse.

Allikas: ERR