Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: “euroopameelse” valitsuse tulekuga tabas saadet “Räägime asjast” kohe “Ameerika hääle” saatus

-
31.01.2021
Mart ja Martin Helme saadet kardetakse nii hullupööra, et langetakse sovjetiaja tasemele.
© UU

“Eesti on tagasi? Jah, nõukogude Eesti!

Igal pühapäeval kuulavad meie raadiosaadet kümned tuhanded inimesed, rekordid on 100 tuhande juures olnud. Täna paraku ei saanud pool Eestit saadet kuulata, polnud tehniliselt võimalik. Tallinna ja Tartu neti kaudu kuulamine ja Tallinnas FM kuulamine ei olnud võimalik. Nagu vanal hirmsal vene ajal Ameerika Hääl!

Esmase info põhjal oli tegemist küberrünnakuga raadiojaama IT süsteemide vastu, mis tegi signaali edastamise mastidele ja võrku võimatuks. Juhtus see loomulikult täpselt EKRE poolt ostetud saate ajal ja huvitav on seegi, et nädala keskel toimus proovirünnak, mis mingit otsest kahju ei tekitanud.

Ma nüüd ootan pikka-laia ja päevi kestvat kajastust ülejäänud Eesti meedias meie saate juhtumi üle. No teate küll, sellist, mida siin on ikka nähtud meie saatega seoses. Saab näha, kas teema levib ka liitlaste juurde ja tõuseb kisa taevani opositsiooni hääle summutamise ja demokraatia ohustamise pärast muidu toredas Eestis. Mäletate, kui suur rahvusvaheline probleem see oli, kui Ahto Lobjakas ei saanud raadios enam rääkida?

Tegelikult on asi naljast kaugel. “Avatud”, “salliva”, “euroopameelse” , “liberaalse” valitsuse esimese võimunädala järel toimub suurima opositsioonierakonna populaarseima sideväljundi takistamine. Muide, saate viimased paarteist minutit kajastasime meie fraktsiooni kohtumist KAPO peadirektoriga, et nõuda talt selgitust Porto Franco vahistamise ajastamise kohta.

Eestis on mitmeid riigiasutusi, kes peavad tagama küberturvalisust. Näiteks RIA tegeleb “Eesti arvutivõrkudes toimuva monitoorimisega ning küberintsidentide lahendamisega”. Ka politseil on eraldi küberkuritegude üksus. Nüüd on aeg näidata, et e-Eesti ei ole lihtsalt sõnakõlks ja suudetakse kaitsta riigis tegutsevaid sidesüsteeme küberrünnakute eest. Suudetakse ründajad tuvastada ja neid karistada. Vastasel korral pole neil kallitel ja tähtsatel asutustel suurt mõtet.

Kogu intsident ise näitab aga, millises eksistentsiaalses võitluses me oleme. Kui me praegu ei suuda nurjata kaitseid tasalülitada rahvuskonservatiivseid jõude, ei suuda nurjata katseid suruda maha pluralismi ja arvamus- ning südametunnistusvabadust, siis järgmisteks valimisteks pole meil enam midagi valida.

Saade ise on uuesti eetris õhtul kell 21.00 ikka Tre, Ring ja Ruut FM sagedustel ning praeguseks juba järelkuulatav ka netis.

Martin Helme, EKRE esimees