Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: “Järgmisel nädalal riigikogu ette toodav automaksu plaan on saatanlik. Kavatseme selle vastuvõtmist takistada igal võimalikul moel! Kutsun üles kõiki meid selles võitluses toetama.”

-
08.02.2024
MARTIN HELME

Täna oli automaksu eelnõu riigikogu rahanduskomisjonis. Suurde saali saadetakse järgmise nädala kolmapäeval. Loodetavasti tulevad maksuvastased inimesed sel puhul maja ette oma meelsust näitama.

Automaksu plaan ise on muidugi saatanlik, põhjendused kas ajuvabad või üdini valelikud. Küsisin rahandusminister Mart Võrklaevalt, et kui seletuskiri ja ministri tutvustus räägivad sellest, et vaja on vähendada autostumist, siis kas see tähendab, et te soovitegi inimesi maksustada nii rängalt, et rahval oleks vähem isiklikku transporti ehk autosid käes.

Küsiti, miks karistatakse suurperesid, kes hakkavad jõhkralt maksma, kuna vajavad suuremaid ja võimsamaid masinaid.

Küsiti, miks vanemad autod maksavad väiksemat maksu, kui uuemad.

Minister Võrklaeva vastused, pean tõdema, kipuvad solvama isegi keskpärase mõttevõimega inimese intelligentsi. Põhjused laperdasid maailma päästmisest ja riigieelarve täitmisest kuni selleni, et nii “nügib” riik inimesi “õigemini” käituma. Eriti jaburaks läks jutt siis, kui selgitati, miks riik peab inimesi suunama “kuuri all seisvat autot, mida vähe kasutatakse” maksukohustusega maha müüma. Noh, sest siis on see auto kellelgi, kes teda iga päev kasutab ja nii on vara tõhusamalt ekspluateeritud ja majandusele mõjub see stimuleerivalt. Minu küsimusele, et mis see teie, tontide, asi on, et mis see riigi asi on suunata inimesi oma vara maha müüma, kuna muidu maksavad end vaeseks, vastust väga ei saanud…

Ministri ja koalitsiooni hala sellest, kuidas Eesti on Euroopas ainus riik, kus autosid ei maksustata ja nii IMF kui Euroopa Komisjon kui OSCE on ammu juba meile märkuse teinud, et me peaks autosid ikka maksusta, tekitas küsimuse, et kelle kuradi heaks te töötate!

Kahjuks ei osanud Võrklaev seletada, miks nende ulja plaani tulemusel muutume me Euroopas auto kasutust ja omamist kõige madalamalt maksustavast riigist ühe hoobiga kõige kõrgemalt maksustavaks riigiks. Me pole ju sugugi mitte kõige rikkam, pigem vastupidi. Ja kuidas see mittemaksustamise jutt saab olla tõsiseltvõetav, kui me maksame auto kasutamise puhul kütuseaktsiisi, soetamisel käibemaksu ja selleks, et soetamiseks raha üldse oleks tulu ja sotsiaalmaksu. Ja muidugi veel lisaks sundkindlustus. See kõik on auto omamise ja kasutamise maksustamine ühel või teisel moel.

No ja siis muidugi riigieelarve tulupool. Plaan on inimestelt kokku koorida 200-230 miljonit. Polevat hullu, see teeb keskmiselt auto omamise praegusega võrreldes 15 protsenti kallimaks. Suhtumisest võis aru saada, et minister, riigikogu liikmed ja ministeeriumi tippametnikud igatahes elavad selle üle! Need, kellel läheb raskeks, eks need siis peavad saama “nügitud” säästlikuma transpordiviisi poole. Jalgratas või miskit, ilmselt…

Ma ei ole põhimõtteliselt selle kõigega nõus. Meil ei ole mingit kliimakriisi. Meil on globalistide poolt õhutatud hüsteeria, et saaks ellu viia kommunistlikku poliitikat inimestelt omandi ära võtmiseks ja radikaalsete ideoloogiliste seisukohtade kõigile kohustuslikuks tegemiseks. Meil ei ole vaja võidelda autostumisega, vaid olla rahul sellega, et inimestel on ometi jõukust, et omada isiklikku transporti, kui vaja, kui meeldib, siis ühes peres mitut autot. See on hea, mitte halb asi! Meil ei ole vaja võidelda CO2, mis on taimede toit ja looduse lahutamatu ning oluline osa ja mis on läbi planeedi ajaloo olnud reeglina kõrgemal tasemel, kui praegu, nii nagu on läbi planeedi ajaloo 95 protsenti ajast olnud planeedi temperatuur kõrgem, kui praegu. Ja me liigume soojenemisega tavapärase normi poole, mitte ei põle ära. Meil ei ole vaja röövida eesti inimesi, kellest üle poolte tulevad vaevu ots-otsaga kokku, et täita riigikassat, et siis teha miljoni eest Tartus homotralli või valada 20 miljoni eest kasutuid “vaktsiine” kanalisatsiooni või iga kümne aasta tagant 100 miljoni eest lasta lennufirma pankroti. Ei ole vaja!

Meie erakond kavatseb alatut, röövellikku, valelikku ja sigaduslikku automaksu takistada igal võimalikul moel! Kutsun üles kõiki meid selles võitluses toetama!

 

Martin Helme, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees