Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Allar Jõks astus Paides mitu korda ämbrisse

14.08.2016
Martin Helme
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni juht Martin Helme kirjutab oma Facebooki-seinal, et poliitikas kogenematu Jõks kolistas Arvamusfestivalil korduvalt poliitämbreid ja senine paipoisi imago sai pühitud hetkega:

“Jõks on kuude kaupa pingutanud, et olla progressivistidele meelepärane, asunud kaitsma kooseluseadust ja võtnud kõik muud kohustuslikud poliitkorrektsed poosid. Küllap sellest siis ongi tingitud kõrvulukustav vaikus naisõiguslaste ja vasakpoolse meedia poolt, kui ta astub mitte ühe, vaid lausa kaks ämbrit korraga, solvates kõigepealt oma naiskonkurenti ja sama hingetõmbega oma elukaaslast (Jõks: “Mailis, sa ütlesid, et ühtid minuga, aga mul on täna naine kaasas”. Kas kui ei oleks olnud kaasas, siis oleks saanud?!).

Selline kommentaar näitab, et lugupeetud advokaadi peas on naised objektid, kelle arvamust ei küsita, härra otsustab, kas võtab või mitte.

Feministid, aeee! Või on nii, nagu Ameerika välispoliitikas oli Külma sõja ajal suhtumine parempoolsetesse diktaatoritesse: ta võib olla litapoeg, aga ikkagi meie litapoeg?

Võrdleks nüüd IRL-i ja Vabaerakonna kandidaadi keelevääratusega (või nagu ta ise ütleb, kehvasti välja kukkunud naljaga) paljastunud maailmapildile reageeringut Eesti meedias sellega, mis toimus siis, kui mina avaldasin arvamust, et naist ei tee õnnelikuks ainult endale elatud elu ja tihtilugu saadakse sellest alles siis aru, kui pere loomise aeg on mööda lastud.

Priit Dieves vallandati sarnase seisukoha väljendamise eest töölt, sest meil šovinism no pasaran! Kas advokatuur võtab ka Jõksi šovinismi ka üles? Kas ta peaks muretsema töökoha kaotuse pärast?

Panen siia Varro Vooglaiu kommentaari elementaarsest härrasmehelikkusest:”Peab tunnistama, et Allar Jõksi “nali” Mailis Repsi kui abielus naise ja viie lapse ema suunal on tõesti piinlikult lame. Inimene võib esitleda end abstraktsel tasandil õiguse, õigluse ja moraalsete põhiväärtuste eestkõneleja ja kaitsjana, ent elulistes momentides kumab läbi see, mis on kellegi tegelik sisu ning millistest normidest ta oma elutunnetuses lähtub. Kokkuvõtlikult tuleb lihtsalt tõdeda fakti, et härrasmees daami suunal mitte kunagi sellist nalja ei teeks.”

UU

Loe lähemalt SIIT!