Martin Helme: jutt huvide konfliktist on poliitiline malakas lollide püüdmiseks

Eesti,
Martin Helme

Tänases Postimehe otsestuudios ütles rahandusminister Martin Helme, selgitades USA advokaadibüroo Freeh Sporking & Sullivani palkamisega seotud kahtlusi, jutt huvide konfliktist on lollide püüdmiseks ja kõige räigem huvide konflikt on tegelikult rahapesu teemas Jürgen Ligil endal.

„See „huvide konflikt“ on termin, mida loobitakse  ikka väga suvaliselt ringi. Huvide konflikt õigusteenuses on väga selgelt defineeritud asi, sa ei tohi samas kaasuses esindada eri või vastaspooli. Ja mingit huvide konflikti ei ole tänase päevani mitte keegi suutnud ära näidata. On näidatud ära, et on kuskil olnud mingid kontaktid selle õigusabibüroo osadel töötajatel varasemas ajaloos. Need kontaktid on ammu lõppenud, need kaasused on ammu lõppenud ja nendes kaasustes nad ei olnud osalised esindajana, nii et noh, mingisugusest huvide konfliktist võib ju lõputult rääkida, aga seda pole siiamaani keegi suutnud tegelikult näidata, see on lihtsalt üks poliitiline malakas,“ selgitas Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ma ütlesin rahanduskomisjoni liikmetele, et kullakesed, kui te nüüd üritate mind või avalikkust veenda, et endine FBI direktor, endine Interpoli direktor, Ameerika endised prokurörid ja kohtunikud ja rahapesuinstitutsioonide kõrged töötajad on kõik korrumpeerunud ja vene agendid, aga vot meil siin Jürgen Ligi ja Katri Raik on need kõige puhtamad prillikivid,  palju õnne selle narratiivi tegemisel!“ rääkis minister.

Helme lisas, et põhiiva on selles, et meil on olemas praegu tänased opositsioonipoliitikud, sotsiaaldemokraadid ja reformierakondlased, kes mõlemad istusid küll justiitsministri, rahandusministri, siseministri ametikohal sel ajal, kui Eestis toimus massiline rahapesu läbi Põhjamaade pankade ja nüüd on nad kõik saba peal ja täiesti sõgeda jutuga hüsteeritsevad tänase tegevuse vastu: „Kusjuures selle õigusabi lepingu põhiiva on esindada Eesti huvisid nendes menetlustes, mis Ameerikas on ja muuhulgas siis tuua koju ka sealt trahvirahasid. Selle trahviraha jagamiseks, kuigi ka siin on väidetud, et pole olemas alust, pole olemas pretsedenti, ka see on täielik vale. On olemas nii pretsedendid kui ka alus, Eestil on olemas rahvusvaheline leping Ameerikaga, mis annab täieliku raamistiku selliste trahvirahade jagamiseks, nii et kõik see jutt, mida on loobitud viimased kaks nädalat, on lihtsustatult öeldes lollide püüdmiseks.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused