Martin Helme: kas Rõivas valetas parlamendile Meegomäe pagulaskeskuse küsimuses?

Eesti,
- Updated
VALITSUSPARTERIDE JUHTIDE KOHTUMINE PRESIDENDIGA

Kui uudis pagulaskeskuse rajamisest Meegomäele tuleb kaks nädalat pärast peaminister Taavi Rõivase kinnitust Riigikogule, et uute pagulaskeskuste avamist riigil plaanis ei ole, siis tuleb päevakorda umbusalduse avaldamise küsimus, ütles Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

10. veebruaril Riigikogu infotunnis küsis Martin Helme peaminister Taavi Rõivase käest võimalike uute pagulaskesuste kohta ning sai vastuseks et „ettenähtavas tulevikus Eestit massiimmigratsioon ei ähvarda“ ja „meil ei ole vähemasti seni olnud vajadust uusi pagulaskeskusi avada“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Rõivas ei maininud sõnagagi kava rajada Meegomäe endise lahingukooli kompleksi pagulaskeskus. Pole võimalik, et Rõivas ei teadnud kaks nädalat tagasi neist plaanidest, kui ta tuli Riigikogu ette infotunnis selleteemalisele küsimusele vastama,“ ütles Helme.

„Rõivase tema büroo täpsustas veel eelmisel päeval üle, et mida ma täpselt teada tahan, seega oli ta ennast hästi ette valmistanud. Kui nüüd selgub, et ta tegelikult teadis plaanidest ning sellegipoolest valetas parlamendile, siis on see minu hinnangul umbusalduse avaldamise küsimus. Normaalses demokraatlikus riigis ei saa ministrid parlamendile valetada ilma, et sel oleks tõsised poliitilised tagajärjed.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused