Martin Helme kommentaar Mart Järviku ümber puhkenud meediatormile: “Võitlus käib selle üle, kes valitseb Eestit: kas valitsus või ametid”

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme kinnitab, et valitsuse sees ei ole mingit tüli – vastasseis on valitud ja volitatud poliitikute ning vastutamatute ametnike vahel.

“Opositsiooni paramilitaarne tiib meedia püüab iga hinna eest püsti panna versiooni, mille kohaselt on Mart Järviku ümber toimuv kuidagi koalitsiooni sees olev madin. Selleks võetakse süstemaatiliselt kommentaare koalitsiooni osapooltelt, üritades neilt kätte saada mõnda kriitilist või kõhklevat lausejupikest, mida siis ülisuurte pealkirjadega võimendatakse, justkui oleks valitsuserakonnad või -liikmed üksteisega tülis. Tegemist on lihtsalt tavapärasest suuremas koguses libauudiste produtseerimisega,” kirjutas Helme oma Facebooki lehel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tegelikult ei ole valitsuse sees mingit tüli. Loomulikult soovivad koalitsioonikaaslased saada ette täpse pildi mis on juhtunud ja olla kursis sellega, mis siis ikkagi sünnib. Loomulikult nad seda järgmisel nädalal saavad ka. Arutame asjad läbi ja korrastame oma read, umbusaldus on ju nagunii tulemas.”

Helme märgib, et vastasseis, mis Järviku kaasuse puhul on tekkinud, pole mitte koalitsiooni sees ega isegi mitte niivõrd koalitsiooni ja opositsiooni vahel, vaid valitud ja volitatud poliitikute ning vastutamatute ametnike vahel.

“Võitlus käib selle üle, kes valitseb Eestit: kas valitsus või ametid. Opositsioon käitub siin lihtsalt oportunistlikult, kasutades tekkinud infomüra ära enda poolt palavalt soovitud umbusalduse korraldamiseks. See kukub loomulikult läbi.”

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused