Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme kultuuriminister Indrek Saarele: laulupeo multikultistamine on meie identiteedi teadlik lammutamine

-
31.05.2017
Laadime sisu...

Tänases Riigikogu infotunnis soovis Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon sotsialistist kultuuriminister Indrek Saarelt teada, kuidas ta suhtub Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ettepanekusse, et laulupeol võiksid hakata kõlama ka venekeelsed laulud.

Samuti küsis Mart Helme, kas ministri arvates peaks meie laulupeod peaksid minema internatsionaliseerumise teed või peaks see jääma siiski eelkõige Eesti peoks.

Minister Saar hoidus küsimustele selgesõnaliselt vastamast ning esines lõpuks mõttekäiguga, et „ainult see rahvuskultuur on elujõuline, mis aktiivselt suhestub enda ümber ja mujal maailmas toimetavate kultuuriruumidega“.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimehe Martin Helme sõnul on laulupeo keeleküsimus väga põhimõtteline.

„Laulupidu on eestlaste identiteedi üks tugisammas ja kui seda hakatakse multikultistama või mitmekeelestama, siis on see meie identiteedi teadlik ja süstemaatiline lammutamine. Eesti põhiseadus räägib Eesti riigist kui eesti kultuuri kandjast. Kultuuriministeerium peaks olema see instrument, mis eesti kultuuri taastootmisega iga päev tegeleb, mitte multikultuursuse edendamisega. Noored lähevad laulupeole, sest nad ammutavad sealt oma rahvustundele tuge,“ ütles Martin Helme ja pöördus minister Saare poole: „Miks teil on nii raske öelda, et Eesti laulupidu on eestlaste kultuuriline suursündmus, mida ei ole vaja n-ö kaasajastada?“

UU

Foto: Scanpix