Martin Helme kultuuriminister Indrek Saarele: laulupeo multikultistamine on meie identiteedi teadlik lammutamine

Eesti,
- Updated

Tänases Riigikogu infotunnis soovis Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon sotsialistist kultuuriminister Indrek Saarelt teada, kuidas ta suhtub Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ettepanekusse, et laulupeol võiksid hakata kõlama ka venekeelsed laulud.

Samuti küsis Mart Helme, kas ministri arvates peaks meie laulupeod peaksid minema internatsionaliseerumise teed või peaks see jääma siiski eelkõige Eesti peoks.

Minister Saar hoidus küsimustele selgesõnaliselt vastamast ning esines lõpuks mõttekäiguga, et „ainult see rahvuskultuur on elujõuline, mis aktiivselt suhestub enda ümber ja mujal maailmas toimetavate kultuuriruumidega“.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimehe Martin Helme sõnul on laulupeo keeleküsimus väga põhimõtteline.

„Laulupidu on eestlaste identiteedi üks tugisammas ja kui seda hakatakse multikultistama või mitmekeelestama, siis on see meie identiteedi teadlik ja süstemaatiline lammutamine. Eesti põhiseadus räägib Eesti riigist kui eesti kultuuri kandjast. Kultuuriministeerium peaks olema see instrument, mis eesti kultuuri taastootmisega iga päev tegeleb, mitte multikultuursuse edendamisega. Noored lähevad laulupeole, sest nad ammutavad sealt oma rahvustundele tuge,“ ütles Martin Helme ja pöördus minister Saare poole: „Miks teil on nii raske öelda, et Eesti laulupidu on eestlaste kultuuriline suursündmus, mida ei ole vaja n-ö kaasajastada?“

UU

Foto: Scanpix

Kommentaarid

2 commentsOn Martin Helme kultuuriminister Indrek Saarele: laulupeo multikultistamine on meie identiteedi teadlik lammutamine

 • Avatar
  Jüri Böhm

  Tänase EKRE päringule venelaste laulude esitamisel Eesti laulupeol pean, kurvastusega nentima, et meil on de fakto tsaariaegne venestamine juba ammu tagasi.
  Kõik reklaamid , plakatid, teabed on juba vene keelsed.
  Hetkel helistasin oma sõbrale ja torust kõlas peale eesti keel kohe ka
  ” izvenite, nomer seicas sanet- pozvoniten po pože”
  Kas see keel, mis kõlas on siis EL i sisekeel või mida.
  Meie riigikeel see kindlasti pole!
  Ja üldse – kas selle taga on eraäri ettevõtted, kes poevad raha nimel perse kas või Pantu neegrile, või on see saanud hiilivalt riiklikuks poliitikaks?

 • Avatar

  Kui meie uus-vana kommunistidest valitsejad juba kord säärased globalistid – multikulturistid on, siis võiks probleemi vaadelda veelgi globaalsemalt ja venekeelse laulu asemel esitada üks laul hoopistükkis hiina keeles. Taoline ettevõtmine mõjuks ka meie nn eestimaalastele, st venelastele, väga paljutähendavalt

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused