Martin Helme: kuni kuluhüvitised olemas on, kavatsen viimase kui sendi EKRE seisukohtade selgitamiseks ära kasutada!

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Martin Helme lubab kuluhüvitiste osas viimase kui sendi ära kasutamist erakonna huvides.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme postitas sotsiaalmeedias emotsionaalse ja asjaliku selgituse peavoolumeediale niinimetatud kuluhüvitiste skandaali osas, mille Uued Uudised samuti edastavad.

“2015. aastal tegi meie fraktsioon eelnõu, mis oleks kuluhüvitised ära lõpetanud. See hääletati kolinal maha. Alles äsja oli saalis Vabaerakonna eelnõu, mis oleks kuluhüvitisi vähendanud kolm korda. Võib ju nokkida, et kumb on õigem lähenemine, kas see, kui oma valimislubadust asutakse täitma vahetult peale valimisi või vahetult enne järgmisi valimisi, aga me toetasime ka nüüd kuluhüvitiste vähendamise eelnõud põhimõttel: parem pool muna kui tühi koor. Seegi eelnõu hääletati kolinal maha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pärast meie ettepaneku tagasi lükkamist otsustasime ära kaks põhimõttelist asja. Esiteks, keegi meist ei kasuta kuluhüvitist isikliku auto liisimiseks. Oleme ainus erakond, kes nii teeb. Teiseks: seni, kuni kuluhüvitis on, tuleb kõik see raha ära kulutada poliitika tegemiseks. Selleks ta ju sisuliselt ette nähtud ongi.

Tänases libauudiste lipulaevas Postimehes on tehtud pikk lugu kuluhüvitistest, mida see ideoloogiline propagandaväljaanne müüb muidugi minu nime suurelt pealkirja pannes. Teadagi, EKRE nime mainides võib müüa lehmale hapupiima ka maha. Ja mis on siis väidetav skandaal, suur patt, kõlvatu alatus, mida paljastatakse? Kujutage ette, tegin Facebookis tasulist reklaami! Pikalt-laialt targutab paadunud ekrefoob Kaarel Tarand, kuidas selline asi ei sobi, kuigi ta möönab, et see pole ka kuidagi keelatud.

Kui ma panen FB-s üles oma sõnavõtu riigikogus, selgitan meie mingit eelnõud või fraktsiooni hääletust, siis mismoodi see ei ole valijate teavitamine, vaid parteitöö? Mille poolest on ta halvem valijate teavitamine, kui nende Kapa-Kohilast bussiga Toompeale toomine või kusagil maakonnas kohvilaua korraldamine eakate klubile? Täiesti OK on panna maakonnalehte kuulutus kutsega tulla kuulama saadiku juttu oma tegemistest, sama juttu otse FB-s aga mingil põhjusel enam teha ei sobi? Sest Kaarel-poisi targutuse kohaselt muutus see mingil moel saadiku tööst partei tööks?

Võib-olla kui Postimees ja teised Eesti meediakanalid kajastaks kriipsu võrragi objektiivsemalt konservatiivide tegevust parlamendis, ei olekski mul vaja meie fraktsiooni eelnõude ja hääletuste, sõnavõttude ja algatuste kohta sotsiaalmeedias raha eest teavet jagada. Aga eks see vast häiribki, et hoolimata peavoolumeedia levinud käitumisest, kus vaheldumisi käib laim, sõim ja mahavaikimime, jõuab meie sõnum ikkagi inimesteni ja nad toetavad meid.

Kogu artiklist kõlab läbi arusaam, et kuluhüvitisi võiks kulutada siiski nii, et EKRE sellest mitte kuidagi mitte mingit kasu ei saaks. Käige rohkem koolitustel, tehke rohkem kohvilaudu, aga ärge palun jõudke oma sõnumiga laiade massideni! Aga vaat ei kavatse! Kuni kuluhüvitised on olemas, kavatsen iga viimase kui sendi ära kasutada oma poliitiliseks tegevuseks ja seisukohtade selgitamiseks, muu hulgas ka Facebookis.

Ja et näidata oma suhtumist alternatiivtõe kuulutaja Postimehe toimetusse, panen ka selle postituse tasuliselt ketrama! Sähke, ajakirjanduse maski kandvad globalistlikud propagandistid!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused