Rahandusminister Martin Helme kutsub pangajuhid vaibale

Eesti, Majandus,
- Updated
©UU
Eesti Pank

Järgmisel kolmapäeval toimub rahandusministeeriumis pangajuhtide ja rahandusministeeriumi vahel suuremas ringis kohtumine, mis rahandusminister Martin Helme nõuniku Kersti Krachti kinnitusel on põhjendatud asjaolust, et nad saavad Eesti ettevõtjatelt väga palju kaebusi ja murekirju seoses pankade tegevusega.

Kohale tulevad Eestis tegutsevate pankade juhid, finantsinspektsiooni ja rahapesu andmebüroo juhid.

“Meil tuleb arutada paljude teemade üle ja tahame, et kui me hakkame regulatsioone ja seadusi muutma, ei tuleks need finantssektorile üllatusena. Tõsine jutuajamine tuleb kindlasti,” lubas rahandusministri nõunik Kersti Kracht.

Pangaliidu juht Katrin Talihärm tunnistas Delfile, et ministriga kohtumine on kindlasti vajalik ja laia ringi kokkukutsumine on tänuväärne. Ta lisas, et pangad ongi kahe tule vahel: „On ootus, et me efektiivsemalt takistaksime pankade ärakasutamist rahapesus ja siis samas on rahulolematus ettevõtjatelt, kellel on probleemid tekkinud.“

 

Kommentaarid

5 commentsOn Rahandusminister Martin Helme kutsub pangajuhid vaibale

 • Avatar
  Targeted in Estonia

  Oh imede ime… ! Vähemalt 1 (+4) ministeeriumis on RAHVAS võimul…!!!

 • Avatar

  1. INIMESTEL PEAB OLEMA EESTIS V6IMALIK SULAS OMA SISSETULEKUT VÄLJA V6TTA PANGAST ILMA LISATASUDETA! Senini koorivad pangad eestis iga kord kui sularaha välja v6tta. Pikemat aega isegi Rootsis polnud see isegi mõeldav et pank võtab ekstra tasu kui inimesed v6tavad sularaha välja!

  1.1. Suurpankadel PEAB olema kohustus sularahas arveldada kontorites. KEELATA ära sularahatud kontorid (isegi Rootsis t6mmati kriips peale “sularahavaba” jampsimisele).

  1.2. KÕIK INSTITUTSIOONID — KEELATA TASU VõTMINE ARVETE VÄLJASAATMISE EEST PABERIL! Ei saa ikka nii et arve alati laekub kas panka v6i e-maili peale kuhu see uppub prahi sisse või jääb filtrisse kinni.

  2. TEISEKS SOOVITATAV on sisse seada nn. Riiklik Kassateenus – vanainimestele VÄGA meeldib üle leti arveid maksta. Teiseks on see inimlik side. Pankadel on väga krõbedad tasud, ning vanainimesed alati ei saa arvutiga hakkama ja ajab närvi. Parem siis juba selle raha eest parem sisse seada kassateenus, saavad inimesed tööd ja need kes soovivad siiski saavad ka üle leti oma arveid maksta (JA ka pensioni kätte saada).

 • Avatar

  Martin Helme võiks pankadele meenutada, et ka sularaha on Eestis legaalne maksevahend ning vähemalt maakonnalinnade kontorites olgu sularahatehingute võimalus tagatud.

  • Avatar

   Just. 🙂 Riigi poolt väljastatud kupüürid ja mündid on legaalne maksevahend.

  • Avatar

   (ei tea, miks mu varasem postitus KUSTUTATI?).

   Jah, riigi poolt väljastatud kupüürid ja mündid on seaduslik maksevahend. Seevastu panga plastikkaardid pole.

   samuti peaks
   1. pangad ei tohi v6tta lisatasu kui inimesed v6tavad sularaha välja. Inimestel peab olema v6imalus v6tta välja oma töötasu ilma pangatasudeta. Maksud on ju selle pealt makstud!! See mis praegu aga toimub on röövimine päise päeva ajal, et sularaha võtmise eest automaadist/kontorist võetakse lisatasu! (Muide, Rootsi t6mbas “sularahata kontoritele” kriipsu peale. K6ik suurpangad, neil on kohustus arveldada sularahas samuti, sest vastasel juhul see tekitab väike-ettev6tetele probleeme.)
   2. Riiklik Kassa oleks vaja teha — et inimesed saaksid ka üle leti maksta oma arveid ja ei peaks pankade ja nende teenustasudega 6iendama. Teiseks, see annaks ka tööd inimestele.
   3. k6ikidel institutsioonidel arvete väljasaatmise tasu tuleb keelata.

   (eks näis kas kustutatakse see postitus samuti?!)

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused