Martin Helme: Küüditajad ja kuklalaskude korraldajad on jätkuvalt meie kõrval

Eesti,
- Updated
20160614_124455_resized

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond toetas nagu teisedki erakonnad Riigikogu tänast 14. juuni avaldust „75 aastat juuniküüditamisest“

Konservatiivide fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul oli küüditamise eesmärk 1941. aastal oli eelkõige Eesti rahvusliku eliidi hävitamine, sest peamised ohvrid olid eelkõige ohvitserid, omavalitsusjuhid, poliitikud, politseinikud, kaitseliitlased, akadeemikud, haridus- ja ärieliit: „See eliidi hävitamine oli vajalik, et paremini kontrollida ja kehtestada nõukogude võimu Eesti territooriumil, et ei oleks liidreid, ei oleks inimesi, kes intellektuaalselt või organisatoorselt aitaks korraldada vastupanu okupatsioonile ja anneksioonile.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ma tahaksin kõigile Eesti inimestele, mitte ainult meile siin, vaid kõigile Eesti inimestele rõhutada, et küüditamise ja teiste nõukogude võigaste kuritegude puhul ei ole tähtis lihtsalt mitte mäletamine, vaid ka hoiatamine Inimloomus ei ole muutunud 75 aastaga, kolme põlvkonna jooksul ei ole inimkond muutunud paremaks. Nagu pronksiöö on tõestanud, nagu Venemaa liidrite kõned on tõestanud, on küüditajad ja kuklalaskude korraldajad jätkuvalt meie kõrval. On jätkuvalt meie kõrval see riik, kes on valmis meiega jälle sedasama tegema. Seda ei tohi lasta uuesti juhtuda ja just sellepärast on meil vaja mäletada ja teada, mis toimus, et me oleksime valmis sellele järgmine kord vastu hakkama,“ ütles Helme oma kõnes.

Konservatiivide ja teiste fraktsioonide liikmed asetasid Vabadussamba jalamile pärjad küüditatute mälestuseks

UU

FOTO: UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused