Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme: lõpetame ära rohepöördest sonimise ja keskendume endi energiasõltumatusele

-
31.05.2022
Martin Helme
© UU

EKRE esimees ja Riigikogu aseesimees Martin Helme kommenteerib Eurostati värsket uudist, et rohepöörde-propagandisti Kaja Kallase valitsetav Eesti lööb inflatsiooni kasvus kõiki pika puuga.

“Panen siia kõrvuti kaks masendavat uudist. Esimene neist ütleb, et Eesti püstitas mai kuus taas rekordi hinnatõusus. Meie aastane inflatsioon ületas 20 protsendi piiri.

Teine uudis teatab, et Kaja Kallas kinnitas Brüsselis oma ülemusele Ursula von der Leyenile, et Eesti jätkab innukalt rohepööret. See päästvat meid kallist fossilsest kütusest ja seob lahti Vene energiast.

Kaua meie valitsus arvab, et ta võib inimesi lolli mängimisega mõnitada? Inflatsiooni peamine põhjus on rahatrükk, mida on tehtud nüüd juba üle kümne aasta. Eriti hullu on pandud viimasel kahel aastal. Energiahindade pöörane hinnatõus on osaliselt tingitud sellest rahatrükist, kuid peamiselt tingitud sõgedast rohepöördest.

Kaja Kallas ja temataolised poliitikud on samuti umbes kümme aastat tegelenud Euroopas ja Eestis energiatootmise välja suretamisega. Niisugusel tegevusel olid ettenähtavad kaks tulemust, mis nüüd ongi käes: energiasõltuvuse tekkimine neist, kes rohepöörde enesetapuga ei tegele ja pakkumise defitsiidist tekkinud hinnatõus. Venemaa sissetung Ukrainasse on kõiki neid tagajärgi lihtsalt võimendanud.

Ja mis on nende inimeste lahendus, kes selle katastroofi meile tekitasid? Eks ikka veel rohkem sedasama, mis probleemi põhjustas. Vint peale, gaas põhja, leekides kuristikku roheloosungite lehvides!

Ma pakun paremat plaani. Lõpetame ära sonimise rohepöördest ja keskendume energiasõltumatusele ehk omaenda elektrivarustatuse tagamisele. Keskendume selle elektri hinna võimalikult odavaks saamisele, oma põlevkivist ise õli tootmisele ja selle õli diisliks rafineerimisele, omahind tuleb raudselt madalam, kui praegu börsil.

Keskendume oma kodumaise toorme väärindamisele ja ekspordile. Just nii hakkab taas kasvama meie inimeste ostujõud ja ettevõtete konkurentsivõime. Ehk hakkame siis isegi liikuma viie rikkaima hulka selle asemel, et olla viie kiireimini vaesuva hulgas. Sest just seda inflatsioon teeb – meid kõiki vaesemaks.”

Loe ka Euroopa rekord hinnatõusus! Valitsuse majanduspoliitika tagajärjel kiirenes inflatsioon Eestis 20,1%-ni