Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme lükkab ümber Kallase valed: “Ükski erakond peale EKRE ei toetanud täiendava Riigikogu istungi tegemist”

-
29.03.2020
Rahandusminister Martin Helme.
© UU

Alusetud süüdistused ja hämamised ei peatu poliitikas ka kriisiolukorras – Keskerakonda kuuluv Andrei Korobeinik ja Reformierakonna juht Kaja Kallas on tõmmanud meedias käima kriitika, justkui Riigikogu esimees Henn Põlluaas ei taha järgmisel nädalal hakata Riigikogu vabal nädalal lisaeelarvet menetlema. Süüdi olevat ka rahandusminister Martin Helme.

Martin Helme peab selliseid arvamusavaldusi väga kummaliseks.

Helme: “Meil oli eelmise nädala kolmapäeval Riigikogus kiirnõupidamine, millel osales nii peaminister, Riigikogu esimees ja aseesimees. Riigikogu juhatuse liikmed, kes mõlemad kinnitasid, et veidi varem toimunud vanematekogus ei toetanud ükski erakond peale EKRE täiendava istungi tegemist ning seetõttu jõuti järeldusele, et seda ei saa kokku kutsuda, kuna ei pruugi 51 saadikut kokku saada ja seega jääb istung ära.”

Martin Helme küsib irooniliselt, et kui nüüd kinnitab nii Kaja Kallas kui Korobeinik, et nende taha asi ei jää ja kui EKRE fraktsiooni taha pole see algusest saadik jäänud, siis kelle taha jääb, kas kahe kõige väiksema fraktsiooni?

“Ma ei saa sellisest pimesikumängust aru,” ütles Helme ja lisas, et kui nüüd kõik kinnitavad, et probleemi pole ja tahe on, siis tehku Riigikogu juhatus neljapäeval valitsuse istungi järel täiendav istung, et eelnõu üle anda ja nädala jagu aega võita – siis saab näha, milline saadik või fraktsioon ei pea vajalikuks kohale tulla.