Martin Helme: ma ei toeta sotside kontrollitavale ERJK-le lisavolituste andmist

Eesti,
©Uued Uudised
ERJK on tuntud kui Kaarel Tarandi ja Liisa Oviiri eraprojekt.

Justiitsministeerium on saatnud kooskõlastusringile eelnõu, millega laiendatakse Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) uurimisvolitusi, kuid EKRE suhtub sellesse eelnõusse umbusuga.

EKRE esimees Martin Helme ütles ERR-ile, et tema suhtumine ERJK-sse on alati olnud kriitiline.

“Minu meelest ei ole ERJK kunagi töötanud erapooletu järelevalveorganina, vaid ta on tänasel päeval sotside kontrolli all ja tegeleb sotsidele ebameeldivate parteide asjades torkimisega, kusjuures pidevalt oma võimu volitusi rikkudes. Neile mingisugusegi lisavolituse juurde andmise suhtes ma olen täiesti kategooriliselt eitaval seisukohal,” lausus Helme.

Helme sõnul tuleks ERJK-d muuta tasakaalukamaks ja erapooletumaks, sest praegu ei ole see kooskõlas õigusriigi olemusega. “Aga kui teda paremaks teha ei saa, siis tuleks ta ära kaotada ja anda need ülesanded riigikontrollile,” märkis Helme.

Ta lisas, et see ei tähenda samas, et erakondade rahastamises ei ole asju, mida oleks vaja natuke paremini reguleerida. (ERR)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused