Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme: me ei luba kooseluseadust salamisi ja tagaukse kaudu jupikaupa rakendada

-
13.03.2022
Martin Helme Riigikogu spiikri ametis.
© Uued Uudised

Sel nädalal arutas riigikogu Perehüvitise seaduse muutmist. Tegemist on iseenesest hea ja õige seadusemuudatusega, kuid sotsiaalministeerium oli sinna sisse kirjutanud ka hunniku kooseluseaduse rakendusakte. Meie erakonna jaoks oli see muidugi vastuvõetamatu. Kooseluseadus tuleb tühistada, mitte salamisi ja tagaukse kaudu teiste seaduste muutmise varjus jupikaupa rakendada.

Tegime eelnõule piisavas koguses muudatusettepanekuid, et eelnõu lugemine umbe ajada. Selle tõttu oli koalitsioon valmis kooseluseaduse rakendusaktid eelnõust välja võtma, et ülejäänud muudatustega saaks edasi minna. Väga mõistlik ja tunnustust vääriv käitumine. Koalitsioon sai oma soovitud seadusemuudatuse, meie saime seista oma põhimõttelise seisukoha eest, et kooseluseadusega ei mindaks edasi.

Ühtlasi saime väga kirglikus vormis kinnitust sellele, et pole mingit vahet, kes juhib Sotsiaaldemokraatlikku erakonda. Nende põhimure ka sõja ajal on ikka ja peamiselt homod.

Panen siia Eduard Odinetsi hädakisa “EKRE santaaži” teemal ja kurtmise, et Reformierakonda ei saa vähemuste kaitse teemal usaldada. Ära sa märgi, sots avastab, et erakonda, mis on pool aastat viinud Eestis läbi tööstusvõimsusega diskrimineerimist vaktsineerimatute vastu, ei saa diskrimineerimisküsimustes usaldada. Kohe lust on vaadata, soovitan. Ja soovitan Lauri Läänemetsa toetajatel küsida, kus on tema erakonna prioriteedid.”