Martin Helme: meie toetuse tõus tuleb sellest, et me oleme täitnud oma lubadusi

Eesti,
- Updated

Reedese Kantar Emori uuringu tulemuste avaldamise järel tegi EKRE aseesimees ja rahandusminister Martin Helme sellest sotsiaalmeedias lühikese analüüsi.

“Meie toetuse tõus on täiesti loogline. Samasugust trendi näitab ka Ühiskonnauuringute Instituudi küsitlus, mida ma muide pean oluliselt usaldusväärsemaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meie toetuse tõus tuleb sellest, et me oleme juba mõne lühikese kuuga näidanud, et täidame oma lubasi.

Aktsiisilangetus on mõistagi terve valitsuse tegu ning selle kiirus ja otsustavus teeb au kogu võimuliidule, aga arvestades, kui palju meie erakond sel teemal sõna võttis, on loogiline, et valijate tunnustus tuleb suures osas meile.

Samuti on loogiline, et kui oleme oma erinevate sõnumitega jõuliselt meedias, siis sellel on mõju. Jah, peavoolumeedia kajastab meie seisukohti pea alati negatiivselt, et mitte öelda väärastunult, kuid see näitab taaskord ühte ammu selgeks saanud asja: meedia sõim ja laim mõjuvad meie puhul vastupidiselt soovitule.

Laiemas plaanis on aga meie hea seis küsitlustes tingitud ühest väga lihtsast, aga seda haruldasemast asjast: me oleme pärast võimule saamist samasugune partei nagu enne. See, iroonilisel moel, on meie vastaste peamine etteheide meile.

Mis aga pole üldse loogiline, on see, et Eesti 200 on Tallinna venelaste hulgas 20 protsendine toetus. Teie usute seda? Mina ka mitte. Aga see on vajalik, et suruda alla Keskerakonna protsenti.

Vene hääle osakaal on Keskis suur ja oluline, Tallinn oma suurusega moodustab omakorda väga suure osakaalu kogu küsitluse üldtulemuses, seega kui tahta Keski protsenti maha murksida, siis parimat kohta kui Tallinna vene valijate valimiga enam polegi. Ning siis saabki kirjutada selle najalt juhtkirju, mis kutsuvad üles Keskerakonda poliitilisele enesetapule, kuna elu praeguses koalitsioonis on nii-nii õudne. Puhas psühholoogiline operatsioon Keski närvi ajamiseks.

Sotsid said oma esimehevahetusega väikese põrke kätte ja jäävad sellest ilusast numbrist ilmselt tükiks ajaks lohutust ammutama. Nende väike tõus ja nüüdne langus on loogilised.

Ja muidugi Reformierakond. On jällegi loogiline, et neil on ebanormaalselt kõrge toetus, sest praktiliselt kõik, kes ei toeta praegust valitsust, toetavad neid. Samas peitub siin magus paradoks: seni, kuni erakonna reiting on tipus, ei ole põhjendatud vahetada esimeest.

Kuni püsib praegune esimees, on Reformierakond määratud jääma opositsiooni. Kaja Kallas on lihtsalt liiga põhjalikult kõikidega kõik sillad põletanud. Nii, et palju õnne refikad, mul on siiralt hea meel teie kõrge reitingu pärast. Patta seda muidugi ei pane…”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused