Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: oleme toetusega rahul ja kavatseme Vabaerakonnast ja SDE-st mööduda

-
19.02.2016
IMG_1190

Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda rahuldab aseesimehe Martin Helme sõnul toetuse suurenemine kahe protsendipunkti võrra ning partei lähiaja eesmärk on Vabaerakonnast ja Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast mööduda.

BNS-i tellitud TNS Emori erakondade toetuse uuringu järgi suurenes EKRE toetus veebruaris võrreldes detsembriga kahe protsendipunkti võrra 11 protsendilt 13 protsendile, Vabaerakonna reiting suurenes 15 protsendilt 16 protsendile ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) reiting jäi detsembriga võrreldes samale tasemele ehk 16 protsendi juurde.

“Uuring kinnitab seda trendi, mis meil on olnud, et toimub vaikne aga kindel tõus, mis meid väga rahuldab,” ütles Helme BNS-ile. “Järgmine põhimõtteline eesmärk on minna mööda või püüda kinni need niiöelda keskmikud, ehk Vabaerakond ja sotsid ning arvan, et see meil lõpuks õnnestub ka. Meie jaoks on hea, et meil pole järske liikumisi, oleme rahul sellega, et meil on stabiilne toetus, mis meile annab märku, et need valijad, kes meile on tulnud, on rahul oma valikuga ja kuigi kergelt mujale ei vaata.”

Keskerakonna reiting langes veebruaris detsembriga võrreldes 25 protsendilt 22 protsendile. Helme sõnul pole Keskerakond viimasel ajal ühegi teemaga väga reljeefselt esil olnud. “Nad on mingil määral tegelenud enda kongressijärgse siseelu korraldamisega,mille põhiline märksõna on olnud see, et väljapoole midagi ei näidata. Arusaadavalt ka nende toetajad ei märka neid,” rääkis Helme.

Reformierakonna toetusnumbri väikest suurenemist 21 protsendilt 22 protsendile kommenteerides ütles Helme, et Reformierakond on sellel tasemel olnud juba mõnda aega ja hoidnud “küünte ja hammastega kinni”. “Kui nad end veidigi lõdvaks laseks, kukuks reiting see kolinal,” sõnas ta.

EKRE on Helme sõnul toetust suurendanud põhiliselt Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) arvelt, kelle toetus vähenes veebruaris detsembriga võrreldes kaks protsendipunkti kaheksalt protsendilt kuuele. “IRL saatis jaanuaris ja veebruaris välja väga segaseid ja ebakindlaid signaale suhtumises kooseluseadusesse, näidates, et nad ise ka ei tea kuidas olla,” rääkis Helme.

BNS