Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: opositsiooni umbusaldusavaldus tagas valitsusele pikaks ajaks töörahu

-
31.08.2019
Hetkel on tänu opositsioonile tõesti kõik OK. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Rahandusminister Martin Helme kommenteeris reedel sotsiaalmeedias läbikukkunud umbusaldushääletust.

“Tänane läbikukkunud umbusaldus peaminister Ratase vastu märgib minu hinnangul Reformierakonna poolt juba valimiste eel valitud poliitilise liini lõplikku nurjumist. Vahel ma vaatan ja ei suuda uskuda, kui halvasti läbi mõeldud ja planeeritud on Reformierakonna käigud koalitsiooni vastu.

Võimalik, et nad jätkavad veel mõnda aega peaga vastu seina tagumist, kuid tõenäoliselt hakkavad siiski juba lähikuudel otsima mingit uut sõnumit. Tõenäoliselt ka uut juhti…

Mis on siis tänase umbusalduse tulemus, kui emotsioonide- ja hüsteeriatolm on langenud?

Esiteks näitas opositsioon, et nad ei usu endasse ega oma sõnumisse. 45 saadikust koosnev parlamendivähemus suutis hääletama tuua 40. See on hale ebaõnnestumine!

Teiseks suutis Kaja Kallase juhtimisel toimunud operatsioon lüüa tõsise lõhe nende ja sotside vahele, kuna reformaritele nii omaselt ei rääkinud nad oma tegevust liitlastega läbi ega arvestanud teiste arvamusega. Sotsid hääletasid seepeale jalgadega ja reffid omakorda käivad nüüd ringi rusikas taskus väiksema opovenna vastu.

Kolmandaks liitis tänane hääletus selgelt koalitsiooni, ühise väljakutse vastu koonduti ja tihendati rivi.

Neljandaks muutus Jüri Ratas just tükk maad immuunsemaks tema isiku vastu suunatud kriitika suhtes. Just see on aga olnud opositsiooni peamine taktika viimastel kuudel valitsuse lõhki ajamiseks. See kaart on nüüd löödud. Ühtlasi on lõplikult maas võimalus Keski-Refi liiduks.

Viiendaks muudab tänane ilmne häving palju raskemaks lähiajal ükskõik millise järgmise umbusaldamise. Jah, reeglina ei ootagi keegi opositsiooni umbusalduse läbi minemist, nad on ju lõpuks vähemuses, aga kui hääled ei pea nii suures ulatuses, siis pole see lihtsalt tõsiseltvõetav.

Arvestades kõike seda tehti tänase umbusaldusega valitsusele suur teene ning sisuliselt anti õige mitmeks järgmiseks kuuks töörahu.

Ja nüüd väike tirriteerimine. Äkki see oligi nii kõik plaanitud meie poolt?”