Martin Helme opositsiooni umbusaldusest: täna on fantaasiamaailma Stalingrad

Martin Helme Riigikogu ees 30. augustil 2019

Martin Helme kõne Toompea toetusmiitingul valitsusele võeti vastu tema nime skandeerimisega. Uued Uudised edastavad tema lühikese kõne sõnumi.

“Ma ütlen mikrofoni kaudu peaministrile veelkord “Palju jõudu!” Ta tegi õige valitsuse, ta ei ole lasknud haukujatel ennast kõigutada, ning see valitsus, mis praegu Eestil on, on parim valitsus Eesti rahvale. Tahan veel öelda: see, millist muljet üritatakse jätta Eesti valitsuse tööst ja ühiskondlikust foonist, ei ole absoluutselt kooskõlas reaalsusega. Meil on kaks paralleelset maailma: üks on päris maailm, milles elavad valitsus ja kõik teie; teine on on roosa mull, milles elavad opositsioon ja nende paramilitaarne tiib, Eesti meedia.

Ühel hetkel kokkupõrge reaalsuse ja fantaasia vahel tuleb ja see lõpeb alati fantaasia kaotusega. Täna on fantaasiamaailma Stalingrad, edasi saab neil ainult allamäge minna. Meie valitsuse töö on alles alanud. Meil on palju suuri ja häid asju plaanis ja loomulikult saame me aru, et meie vastaste, meie vaenlaste poliitilisteks võtteks on valida välja peaminister ja teda lakkamatult tümitada. Aga kõik teie teate ja Jüri Ratas teab, et valitsuse ministrid ja tema koalitsioonipartnerid on vankumatult ja häirimatult tema selja taga.”

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga