Martin Helme opositsioonile: valitsuse eelarve on Eestile väga hea

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Rahandusminister Martin Helme ei käi lihtsalt kaamera ees säramas ega ka hoidu rasketele küsimustele vastamast – kui ta siiski seda teeb, tasub ka ajakirjanikul oma professionaalsust enesekriitiliselt hinnata.

Rahandusminister Martin Helme paistis kolmapäevase riigieelarve teemalise ettekande ajal silma asjalike ja optimistlike selgitustega.

Kui reformierakondlane Maris Lauri ütles erakonna-poolses sõnavõtus, et temal oleks olnud piinlik tulla sellise eelarvega Riigikogu ette, vastas mõneks ajaks pakilistel asjaoludel saalist ära käinud Martin Helme:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Vabandan nende Riigikogu saadikute ja fraktsioonide ees, kelle kõne ajal ma saalis ei olnud, luban lugeda nende sõnavõtud läbi pärast stenogrammist. Aga osasid ma siiski kuulsin ja ütlen: ei ole häbi! Valitsus esitas täie uhkusega eelarve, mis on mõistlik, täidab meie poliitilisi prioriteete ja on meie majandusarengu seisukohalt väga hea. Ei ole häbi. Toetage!”

Jüri Jaanson küsis: “Need neli miljonit, mis katuserahadeks on – kas te ei ole võimeline neile otstarvet leidma või mis põhjus see on, et te annate neid Riigikogule jagamiseks?”

Rahandusminister Martin Helme andis väga selge põhjenduse: “Minu meelest on vastus väga lihtne. Regionaalsed investeeringud, mida jaotatakse Riigikogus, on universaalselt ebapopulaarsed väljaspool seda saali ja universaalselt populaarsed seespool seda saali. Aga kuna selle seaduseelnõu võtab vastu see saal, siis on vastus käes.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused