Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme peaministrile: teie juhitud Eesti riik on laste kaitsmises läbi kukkunud ja nüüd tegelete te Mihkelsoni juhtumi kinnimätsimisega

-
09.11.2022
Martin Helme Riigikogu aseesimehena.
© UU

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis ütles EKRE esimees ja Riigikogu aseesimees Martin Helme peaminister Kaja Kallasele välja tõe, et tolle valitsetav riik ei suuda ega tahagi lapsi kaitsta ning tegeleb Mihkelsoni skandaalse juhtumi kinnimätsimisega.

“Hea peaminister! Te ei saa aru, miks me oleme nii häiritud. See skandaal siin, me võime seda nimetada Marko Mihkelsoni skandaaliks, pedofiiliaks – tegelik skandaal on ju selles, et teie juhitud Eesti riik on laste kaitsmises läbi kukkunud. See on see tegelik skandaal, et lastekaitse ei suutnud hakkama saada, ta isegi ei tegelenud sellega. Politsei ja prokuratuur ei tegelenud sellega ning kapo andis talle riigisaladuse loa. Ka sotsiaalkaitseminister tahab, et me ei räägiks sellest. Teie tahate, et me ei räägiks sellest.

Ajakirjandusväljaannetest võetakse maha nii uudised kui saated, mis sellest räägivad. Sellepärast me siin saalis sellest räägime, et seda saali ei saa tsenseerida. Muidu aga tegelevad kõik kinnimätsimisega, sest et valitsuspartei kõrge liige on jäänud vahele kõige räigema asjaga, mis moraalses plaanis üldse olla saab. Kõik tegelevad kinnimätsimisega, kaasa arvatud meedia. Kaasa arvatud teie.

Te võite ju rääkida meile prokuratuurist – Marko Mihkelson on samas ise öelnud, et see oli sobimatu pilt. Ma lugesin sellepärast ette siin selle kirjelduse, et te ei saaks öelda: “Ma ei tea, millest jutt käib”. Ma palusin, et te annaksite sellele moraalse hinnangu. Te ei suutnud mitmel korral, kui ma küsisin, sellele moraalset hinnangut anda.

Te jätkate oma erakonnakaaslase käitumise ja kõikide nende läbikukkunud institutsioonide kaitsmist. Tõeline skandaal Eestis on see, et teie valitsetud Eestis ei kaitsta lapsi. Te ei taha isegi sellest aru saada. Te räägite mingisugustest täiesti muudest asjadest. Ma ikka veel kord palun teilt, et mõistke see asi hukka ning vabandage avalikkuse ja Riigikogu ees, et te olete osalenud selles kinnimätsimises.”

Martin Helme soovis pärast arutelusid Riigikogu esimehelt: “Ma tahaksin, et protokollis fikseeritaks, et peaminister andis vastates selge moraalse hinnangu: pedofiilne tegevus on Eesti Vabariigis Kaja Kallase ja Reformierakonna poolt aktsepteeritav.”

Allikas: stenogrammid