Martin Helme pensionireformist: me ei lammuta mitte midagi, vaid parandame väga halvasti töötavat pensionisüsteemi

Eesti, Uudised,
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme.

Eile oli valitsuse erakorralisel istungil ainsa päevakorrapunktina kõne all usaldushääletusega seotud pensionireformi lõpliku versiooni saatmine kolmapäeval Riigikokku. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees, rahandusminister Martin Helme kirjutab, miks see seoti valitsuse usaldushääletusega.

Usaldushääletus tähendab seda, et kui seadus ei saa Riigikogu heakskiitu, astub valitsus tagasi. Seda hirmu muidugi ei ole, koalitsiooni rivi on paigas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See lüke võimaldab vältida opositsioonist tulnud üle 950 sisutühja muudatusettepaneku läbihääletamist. Teame, et reformikad ja sotsid plaanisid võtta iga hääletuse eel vaheaja, mis tähendab umbes 160 töötundi, mille jooksul mingit muud tööd Riigikogus ei toimuks. Arvestades Riigikogu töökorda, tähendaks see nelja ja poolt nädalat järjest ainult ühe päevakorrapunkti läbi hääletamist. Kui istungitevaba nädal ka sisse arvata, siis põhimõtteliselt ligi kaks kuud. Ilmne obstruktsionism, mille lahendamiseks ongi välja mõeldud usaldushääletus.

Samas oleme töö käigus võtnud pardale arvestatava hulga muudatusi ja parandusi, mis on tulnud turuosalistelt ja riigiametitelt, et tagada reformi sujuv toimumine. Pangad, pensionikeskus, maksuamet, sotsiaalkindlustusamet jt peavad saama oma IT-süsteemid seadusega kooskõlla viia. Pensionifondid peavad saama oma äristrateegiat kohendada uutele oludele vastavaks. Me ei lammuta mitte midagi, vaid parandame väga halvasti töötavat pensionisüsteemi.

See ongi reformi iva: inimestele tuleb vabadusi, võimalusi ja valikut juurde. Inimestele tuleb juurde ka vastutust.

Ma ei nõustu mitte kuidagi nendega, kes väidavad, et me võtame kelleltki midagi ära. Me anname inimestele tagasi võimu nende vara üle, mis võeti neilt juba ammu riigi sunniga ära. Igaüks otsustab siis juba ise, kas ta jätkab selle kogumist praegusel viisil, leiab mingi uue kogumise viisi või investeerib omal käel. Ja jah, on ka võimalus oma raha lihtsalt ära kulutada, aga selge teadmisega, et siis on sul vanaduses vara vähem.

Pensionireformi peetakse Isamaa peamiseks valimislubaduseks. Ma juhin tähelepanu, et ka meie erakonna platvormis oli see lubadus sees, meile see reform meeldib. Meeldib, sest me usume eesti inimestesse ja Eesti majandusse. Kolmapäevasel riigikogu istungil olen kõike seda puldist taas selgitamas. Igal Riigikogu liikmel on taas võimalus küsida kaks küsimust ning pidada kõne. Ootan, et tuleb taas väga elav debatt, vähemalt kolm-neli tundi küsimusi ja kuue tunni jagu kõnesid.

Aga päeva lõpuks (või varajasteks hommikutundideks) on meil vastu võetud seadus, mis on üks kaalukamaid reforme Eesti lähiajaloos. Ja seekord tehakse seda reformi, pidades silmas meie inimesi, mitte globaalseid ärihuve.

Kommentaarid

3 commentsOn Martin Helme pensionireformist: me ei lammuta mitte midagi, vaid parandame väga halvasti töötavat pensionisüsteemi

 • Avatar
  lollidemaa rahvahääl

  Sellist ränka kuritegu ja põhiseaduse räiget rikkumist, et välismaa suurpangad saavad eesti rahva käest vähem raha kätte, ei lasta kunagi sündida.

 • Avatar

  Kuna meile valetati, et “riik paneb teist sama palju juurde” aga tegelikult võttis riik hoopis minu esimesest sambast ja andis pankuritele siis mina sooviksin nüüd hoopis valikut oma esimesse sambasse sealt *ära varastatud* raha tagasi panna. Ehk mitte väljamakset vaid kogu teise samba annulleerimise valikut.

 • Avatar

  Suurepärane, Martin !!!

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused