Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: poliitikasse murrangu toonud uute jõudude eiramine stagnatsiooni ei lõpeta

-
07.11.2016
Laadime sisu...

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kes täna pidas toetuspiketti Rõivase ja tema kabineti lahkumiseks, tervitab praeguse valitsuskoalitsiooni lagunemist ja Taavi Rõivase taandamist.

EKRE aseesimehe Martin Helme arvates on selle arengu juures oluline olnud küll Keskerakonna juhivahetus, aga kriitilist rolli  mängis Rõivase puuduste paljastamisel just rahvuskonservatiivide tegevus ja seda alates valitsuse ametisse astumisest. „Me ei lasknud ei valitsusel ega teistel opositsioonierakondadel olla mugavustsoonis,“ ütles Helme.

Helme arvates on aga halb see, et võidu vilju kartelliparteinduse üle ruttavad kiirkäigul nautima vanad parlamendierakonnad. „Praegu tundub asi tüürivat selles suunas, et järgmise valitsuse moodustavad Keskerakond, SDE ja IRL.”

Martin Helme hinnangul oleks hädavajalik, et järgmises valitsuses oleks esindatud ka jõud, mis olid viimastel valimistel värsked tulijad ja tegelikud stagnatsiooni lõpetajad Eesti poliitikas ehk Konservatiivne Rahvaerakond ja Vabaerakond.

„Kui seda ei juhtu, jääb valitsuse vahetus suuresti vanade kartellierakondade omavaheliseks toolide keerutamise ettevõtmiseks ja seda väljamurret stagnatsioonist, mille järele ühiskonnas on nii selge nõudmine, kahjuks ei toimu. Aga poliitika on dünaamiline protsess, elame lootusrikkal ajal!“

UU