Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme populaarsus tulevase peaministrina kasvab kiiresti

-
27.01.2023
Martin Helme
© UU

Kaja Kallase mull hakkab tühjaks visisema, sest peaministrikandidaatide uuringus näivad teda toetavat ainult Reformierakonna valijad, opoendid aga astuvad talle juba kandade peale.

Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i jaanuaris tehtud uuringu järgi on Reformierakonna juht Kaja Kallas 29%-ga peaministrikandidaatide seas esikohal, kuid konkurentidest võtavad Keskerakonna liider Jüri Ratas ja EKRE esimees Martin Helme vahemaad Kallasega aina väiksemaks.

Kuid kui pikemat aega on Kallase ja tema lähimate konkurentide toetuste vahe olnud märkimisväärne, siis värskest uuringust selgus, et Keskerakonna ja EKRE juhte peaministrina eelistavate kodanike hulk on hakanud kosuma, vahendab Delfi.

Nii ulatus jaanuaris Jüri Ratast peaministri toolil eelistavate kodanike hulk küsitluse järgi juba 26%-ni. Kõva spurdi tegi ka EKRE esimees Martin Helme – jaanuaris kogus ta juurde seitsme protsendipunkti ja tema kogutoetus kasvas 17%-ni.

Turu-uuringute AS-i juht sotsioloog Tõnis Stamberg pöörabki erilist tähelepanu Martin Helme toetusele. „Seekordses küsitluses tasub esile tuua veel kaks olulist kohta. Kõige sobivama peaministrina näeb Martin Helmet seekord suisa 17% vastajatest, ning kui panna sinna kõrvale veel EKRE 25% toetus parteina, siis võib öelda, et nende poolne avapauk valimiste kampaania elluviimisel on olnud edukas.“

Seejuures EKRE alles alustab oma valimiskampaania hoogsaimat osa.

Uued Uudised