Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme on riigikohtu pensionireformi otsusega rahul: “President ajas poliitilist kiusu“

20.10.2020
Rahandusminister Martin Helme.
© Uued Uudised

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) ütles riigikohtu pensionireformi otsust kommenteerides, et on sellega väga rahul. Ta lisas, et tema hinnang kogu protsessile on, et president Kersti Kaljulaid ajas poliitilist kiusu.

“Olen väga rahul. Riigikohtu otsuse puhul on selge, et reform, mille riigikogu vastu võttis, on põhiseaduspärane. Me oleme kogu aeg seda väitnud, me oleme kogu aeg sama arvamust omanud. Mul on hea meel, et see vaidlus on nüüd läbi peetud ka kõrgema kohtu tasemel,” kommenteeris Helme ERR-ile.

“Mu hinnang kogu sellele protsessile on, et ju president ajas lihtsalt poliitilist kiusu,” lisas ta.

Helme tõdes, et osade tehniliste lahendustega läheb seoses reformiga pisut kiireks.

“Seaduse vastu võtmise hetkel me mingis mõttes arvestasime sellega, et see võib venima jääda, aga seaduse üleüldine graafik sellest, millel inimesed saavad oma teise pensionisamba lepinguid lõpetama hakata, on selline, et see on teostatav,” lausus Helme lubades, et reform käivitub kavandatud kujul.

President jättis kevadel pensionireformi seaduse teist korda välja kuulutamata ja pöördus riigikohtusse taotlusega kuulutada see põhiseadusega vastuolus olevaks. Teisipäeval otsustas riigikohus, et jätab taotluse rahuldamata ja et pensionireform on põhiseadusega kooskõlas.