Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Riigikogu kantselei direktoriks valitud Peep Jahilo sobis rahvuskonservatiividele kõige enam

-
16.03.2017
Laadime sisu...

Riigikogu juhatus valis üksmeelselt kantselei direktori konkursi võitjaks Peep Jahilo, kelle ametiaeg algab 15. juulil ning kestab viis aastat. 

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimehe Mart Helme sõnul oli rahvuskonservatiivide jaoks tegu parima võimaliku otsusesega, sest teine peamine kandidaat Maria Alajõe oli end kompromiteerinud Ilvese “ärmatamise” kaasuses. “Kolmanda kandidaadi Kristel Voltenbergi puhul oli probleemiks võimalik huvide konflikt, sest tema abikaasa Ivari Padar on Riigikogu liige ning ühe probleemkomisjoni juht,” lisas Helme.

Juhatus kuulutas Riigikogu kantselei direktori konkursi välja jaanuaris ning konkursi viis läbi personaliotsingu- ja konsultatsioonifirma Fontes PMP. Konkursile laekusid 26 kandidaadi avaldused. Fontes viis 14 kandidaadiga läbi intervjuud ning 5 tugevama kandidaadiga hindamised. Veebruaris esitas Fontes läbi viidud hinnangute ja intervjuude alusel Riigikogu juhatusele kolm kandidaati.

Juhatus kohtus kolme kandidaadiga ning langetas otsuse pärast seda kui kandidaate oli arutatud ka Riigikogu vanematekogus. Vanematekogusse kuuluvad lisaks juhatusele Riigikogu kõikide fraktsioonide esimehed.

Peep Jahilo töötab hetkel Eesti suursaadikuna Hollandis, oma pikaaegse diplomaadi karjääri jooksul on ta olnud ka Eesti saadik Indias, Albaanias, Kreekas, Küprosel, Islandil ja Norras. Aastatel 2009-2012 oli Jahilo välisministeeriumi haldusküsimuste asekantsler, ta on töötanud samas ka siseauditi osakonna ja personaliosakonna peadirektorina.

UU

FOTO: PM/Scanpix