Martin Helme toetab abielu mõiste sätestamist põhiseaduses mehe ja naise vahelise liiduna

Eesti,
- Updated

Kui keegi leiab, et traditsiooniline perekond ei vaja kaitset, sest ta kas pole enam vajalik või saab niigi ise hakkama, siis tasub vaadata vaid Euroopa ja Eesti iibetrende, mõistmaks, et tähtsamat ülesannet, kui traditsioonilise perekonna tugevdamine meie ühiskonnal ei olegi, ütles Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kommentaariks uudisele, mille kohaselt kaks kolmandikku Eesti kodanikest soovib abielu mõistele põhiseaduslikku kaitset, kirjutas Martin Helme oma Facebooki kontol, et mäletatavasti lõid Konservatiivse Rahvaerakonna kõik saadikud kohe pärast valimisi riigikogus saadikurühma traditsioonilise perekonna kaitseks.

“Saadikurühma loomisel tahtsid homoaktivistid küll asja tuksi keerata, püüdes parlamenditöö kogemusteta värsketele kolleegidele mütsi pähe tõmmata, kuid see ei õnnestunud. Muu hulgas on saadikurühma üks eesmärkidest põhiseaduse paragrahv 27 täiendamist just nii, nagu SAPTK sooviks.
Saadikurühm on esitanud korduvalt kooseluseaduse tühistamise eelnõud. Põhiseaduse muudatuse esitamiseks on vaja aga 21 allkirja, mida meil pole paraku kuskilt võtta. Selleks on tarvis toetust mõnelt muult ennast ka konservatiivseks kuulutavalt fraktsioonilt, mida meil seni pole õnnestunud saada,” kirjutas Helme.

Ta avaldas lootust, et ehk valimiste lähenedes, mil konservatiivsuse sulgedega ehtimine on tiste erakondade seas popimaks muutunud, saab lõpuks asja ikkagi liikuma.

“Lõppude lõpuks on piisav ka see, kui valed inimesed ehk libakonservatiivid teevad omakasu ehk valimisedu nimel õiget asja. Kui keegi leiab aga, et traditsiooniline perekond ei vaja kaitset sest ta kas pole enam vajalik või saab niigi ise hakkama, siis tasub vaadata vaid Euroopa ja Eesti iibetrende, mõistmaks, et tähtsamat ülesannet, kui traditsioonilise perekonna tugevdamine meie ühiskonnal ei olegi. Kõik muud pingutused muutuvad tühiseks, kui me rahvana otsa saame,” ütles Helme.

“Ilma traditsioonilise perekonnata, ilma selgete isa- ja emarolliga vanemateta, ilma selleta, et poistest kasvatatakse mehed ja tüdrukutest naised ei ole võimalik meil iibe surmakeerisest välja tulla. Just kasvatatakse, ise kasvab ainult umbrohi. Ja ilma selge, kompleksse riikliku motivatsioonipaketita ei juhtu see ka.”

Helme sõnul peavad motivatsioonipaketis peavad olema abikaasade ühisdeklaratsiooni taastamine, lapsi kasvatavate vanemate tulumaksusoodustus ning noore pere kodulaenu järk-järguline kustutamine iga lapse sünniga.

“Kui keegi tahab teada, kuidas saada Eestis pensionid normaalseks, siis pikaaegselt toimivaid lahendusi on ainult üks: rohkem eestlasi peab sündima! Põhiseaduse täiendamine on selles komplektis vaid üks, kuid see-eest väga olulise sümboolse väärtusega samm.”

UU

LOE LISAKS:

Kaks kolmandikku Eesti kodanikest pooldab abielu mõistele põhiseaduslikku kaitset

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused