Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Martin Helme: sotsid tahavad hakata meie kõigi rahaga pankureid nuumama

-
01.06.2018
Jevgeni Ossinovski kohal EKRE oma vihmavarju ei hoia.
© UU

Sotsiaaldemokraatide idee luua riigi algatusel kogumisfond on klassikaline vasakpoolne jõuluvana mängimine kellegi teise ehk maksumaksja rahaga, leiab EKRE aseesimees Martin Helme.

Helme sõnul on sotsid välja mõelnud, et valimistele tuleb vastu minna pea õlal käsi ringutades noortest ja lastest ninnunännu juttu vestes.

„Ja kohe konkreetne pseudoalgatus ka välja paisatud: teeme riikliku fondi, kuhu kogume raha ja kui inimene saab täisealiseks, siis anname talle sealt pidulikult midagi. Ainult et kui sisusse süveneda, siis tuleb välja, et sotsid teevad seda, mida ikka: räägivad mureliku näoga vaesusest, ise võtavad aga kamaluga maksuraha ja annavad selle pankuritele keerutamiseks,“ kirjutas Helme oma sotsiaalmeedia kontol.

„Pole mingisugust majanduslikku mõtet tõsta hiigelsummasid riigieelarvest igal aastal ilusa nimega fondi, kust see liigub edasi pankadele, kes selle siis nii-öelda investeerivad, võttes korralikke tasusid, tagamata mingitki tootlust, lastes rahal kuluda inflatsiooni käes. Kas teise pensionisamba abil raha pankadele pumpamine pole piisav? Riik paneb 10 eurot ja 18 aasta pärast saab noor 3000 eurot. Mis raha on 3000 eurot 20 aasta pärast? Aga skeem on veel parem, vanemad peaks ka “solidaarsusest” 18 aastat panka nuumama! Siis on juba summa palju kopsakam. Liida kõik kokku ja isegi lastevaeses Eestis hakkab juba päris kena rahavoogu looma.“

Helme sõnul aitab noortel elu alustada see, kui luua võimalused saada paremat ja soodsamat kodulaenu.

„Samuti võiks riik anda igale ellu astuvale noorele perele tüki metsa, mida saaks kasutada kas lisatagatisena või lihtsalt algkapitalina oma elu sisse seadmiseks. Riik on teatavasti praegu suurim metsaomanik Eestis, oleks aeg see vara inimestele tagasi anda nii, et ettevõtmine soodustaks laste sündi või ka eestlaste tagasipöördumist kodumaale,“ märkis Helme.

UU