Martin Helme: teismelise vaimse küpsusega Kersti Kaljulaidi mõttelaad eitab arvamuste paljusust

Eesti,
©Scanpix
Martin Helme sõnul on Kaja Kallase valitsus asunud jõuliselt takistama rahapesu uurimist.

EKRE aseesimees ja rahandusminister Martin Helme kirjutab sotsiaalmeedias, et president Kaljulaid kujutab ohtu demokraatiale, sest ta astub vastu demokraatlike valimiste käigus tekkinud reaalsustele.

“Asjaolu, et presidendi kantselei ei teinud vähimatki katset siluda Kersti Kaljulaidi järjekordset vihapurset välismeedias, paneb meid silmitsi kahe väga sisulise tõdemusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esiteks, loomulikult on saanud lõpliku kinnituse see, et kõige suuremad vihkajad ja kõige sallimatud inimesed on need, kes nõuavad teistelt avatust, sallivust, mõistmist.

Mul on juba pikemat aega raske tõsiselt võtta kõiki neid inimesi, kes nõuavad endaga teistsugust maailmavaadet omavatelt inimestelt, et nad lõpetaks vihkamise. Nad võiksid sagedamini peeglisse vaadata ja näha, et sealt vaatab vastu vihast ja vihkamisest moondunud lõust. Kaljulaid tuletas meile oma teismelise vaimse küpsusega taas meelde, et nunnut juttu ajavad liberaalid on üheselt sallimatud pluralismi ja eriarvamuse suhtes.

See viib meid teise, suurema probleemini. Kersti Kaljulaidi väljaütlemistest õhkub juba pikemat aega sügavalt demokraatiavaenulik mõttemall. Valimised on toredad seni, kuni liberaalidele sobivad parteid saavad võimule. Kui enam ei saa, on demokraatia kuidagi ohus või suisa kaaperdatud. Sõna on vaba seni, kuni sellega saab sõimata, laimata ja sildistada konservatiive, rahvuslasi, suveräniste, euroskeptikuid.

Kui viimased arvavad, et neile on ka sõna vaba, et oma seisukohti kaitsta või ühiskondlikus debatis osaleda, siis muutub vaba sõna ühtäkki vihakõneks ja see on keelatud! Totalitaarne kihk, mis sellisest suhtumisest varjamatult läbi tungib, on liberaalsete väärtuste edendamise nimel igati OK.

Kui sellist mulle-on-kõik-lubatud-teile-pole-miski-lubatud suhtumist väljendavad poe taga balloonist õlut libistavad maailmaparandajad, pole veel hullu. Kui seda seisukohta hakkavad kultiveerima vasakradikaalseid seisukohti tiražeerivad peavooluväljaanded, on asi ohtlik.

Kui sellist mõtteviisi hakkab väljendama isik, kelle peamine tööülesanne on põhiseadusliku korra kaitse ja ühiskonna tasakaalustamine, oleme silmitsi reaalse võimalusega, et teatud võimuringkonnad on valmis asuma meie vabadusi ja demokraatiat likvideerima oma ideloogia ülemvõimu kehtestamiseks. Kaljulaid ei saa presidendina jätkata just selle tõttu, et ta väljendas niisugust mõtteviisi. Kui ta ise ametist ei lahku, peaks talle kohaldama totaalset poliitilist isolatsiooni. Ta on ennast ise oma ametis tühistanud.”

Kui sõna on vaba, siis on vaba ka hea tuju käemärk. (Scanpix)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused