Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme tõuseb jõudsalt peaministri eelistuste uuringus

-
21.10.2021
Martin Helme
© UU

Valimiste-eelne otsustamatus valitsuses väljendus selgelt ka inimeste hinnangutes potentsiaalsetele valitsusjuhikandidaatidele. Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i tehtud avaliku arvamuse uuring selle kohta, keda valijad eelistaksid näha peaministrikohal, näitas koalitsioonierakondade juhtide reitingute paigalseisu. Seevastu suurima opositsioonierakonna EKRE juhi Martin Helme toetajate hulk kasvas uue rekordini.

Kuigi üle Eesti tegid erakonnad viimastel nädalatel aktiivset kampaaniat ja valitsus saatis Riigikokku mitme kohaliku „kingitusega” ehk rahaeraldusega eelarve, ei liigutanud see sentimeetritki peaminister Kaja Kallase (Reformierakond) ega Keskerakonna esimehe Jüri Ratase reitingut.

Uuringu järgi eelistas mõlemat peaministrina sama palju inimesi kui septembris: Ratast 26% ja Kallast 19% valimisõiguslikke kodanikke.

Seevastu EKRE esimehel Martin Helmel läks hästi. Oktoobris nimetas Helmet oma peaministrieelistusena juba 14% valijaid. Seejuures on Helme toetus meessoost valijate hulgas tõusnud võrdsele tasemele nii Ratase kui ka Kallase omaga.

Martin Helme kandideeris äsja lõppenud valimistel EKRE Tallinna linnapea kandidaadina Mustamäel, kus kogus 2957 häält. Minnes valimistele just Tallinnas, valis Helme endale kõige tänamatuma piirkonna. Nimelt on Eesti Päevalehe uuringust näha, et tema toetus on suur igal pool Eestis, välja arvatud just Tallinnas. Näiteks nimetas teda parimaks peaministrikandidaadiks 20% valijaid Lääne-Eestis, 18% Lõuna-Eestis, 15% Kesk-Eestis.

Allikas: Eesti Päevaleht