Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: “Tundub, et Reformierakond avastas just Ameerika”

-
21.01.2021
Martin Helme

Eile õhtul räägiti Reformierakonna ja Keskerakonna võimukõnelustel regionaalpoliitikast. Reformierakond on avastanud, et meie majandus on Põhjamaade panganduse keskne ja see ei soodusta krediidi saamist maapiirkondades. Tundub, et Reformierakond avastas just Ameerika, kirjutab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme.

Miks me siis tegime MES-i ja Kredexi kaudu eelmisel aastal sellise pingutuse, et kodumaised ettevõtted saaks kiiresti ja mõistlike tingimustega krediiti? Eks ikka sellepärast, et meil ongi panganduses üks pidev turutõrge ja see suretab välja elu maal. Mul oleks hea meel, kui ka uus valitsus jätkab selles suunas liikumist, et riik aitaks kaasa laenude saamisele maal nii ettevõtluseks kui eluasemeks. Ma lihtsalt ei saa aru, et kui senise valitsuse poliitika oli nii hea, et sellega jätkatakse, miks meid siis aasta otsa halastamatult sõimati sama asja eest.

Täpselt sama võib öelda interneti viimise kohta maale. Eraldasime eelmisel aastal eelarvest kümme miljonit eurot, et see viimane verst ehk kiire ühendus lõpptarbijaga saaks maapiirkondades tehtud. Käesoleval aastal panime selleks eelarvesse 15 miljonit. Lisaks veel kümned miljonid euroraha, mida me digipöörde egiidi all sinna suunasime. Kaja Kallas räägib nüüd neist asjadest, nagu siin oleks midagi uut või midagi lisaks. Ei ole! Kõik see on ikka meie tehtu jätkamine.

Hoopis teist rada plaanitakse muidugi minna odavtööjõu teemal. Meie poolt nõutud ja Keskerakonna poolt lõputult venitatud välismaalaste seaduse muudatused, millega plaaniti piirata odavtööjõu sissevoolu ja sulgeda immigratsioonipump ülikoolides, visatakse prügikasti. Suusoojaks räägitakse sellest, et kui tööjõudu on võtta Eestist, siis “on loogiline” et töötajaid tuleks ka siit võtta. Ega ikka ei ole küll loogiline. Tööandja jaoks on loogiline otsida võimalikult odavat töötajat ja Ukrainast saab alati odavama kui siit.

Seega, kui tundub, et siit ei leia inimest, kes miinimumpalga eest 12 tundi päevas ja 7 päeva nädalas laagri tingimustes tööd on nõus tegema, siis tuleb olla “paindlik” ja “täiendavat tööjõudu kaasata”. Nagu Kaja Kallas teatas: reegleid tuleb vaadata majanduse aspektist lähtuvalt.

Majanduse aspektist on selge, et odavtööjõule ehitatud majandus on vähem innovatiivne ja vähem lisandväärtust loov, kui kõrgemat palka nõudva tööjõuga majandus. Seega ei lähtuta mitte majanduse aspektist, vaid tööandjate lobist. Ammugi ei lähtuta siinsete inimeste heast käekäigust.