Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme unistab sellest, et EKRE saab Riigikogus absoluutse enamuse

-
21.10.2021
Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme rääkis usutluses ERR-ile, et sooviks oma erakonnale absoluutse enamuse saavutamist Riigikogus ning kiitis Ungari ja Poola praegust poliitilist olukorda.

“Unistan küll, jah,” vastas Helme Vikerraadio saates “Uudis +” küsimusele, kas ta unistab sellest, et EKRE jõuaks ükskord positsiooni, kus kontrolliks Riigikogus absoluutset enamust, nagu seda teevad oma riikide parlamentides Ungari ja Poola valitsusparteid.

Tema hinnangul on Poola ja Ungari väga head näited sellest, kuidas murda stagneerunud ja lehmakauplemise tingimustes lihtsalt tiksuvat riigi valitsemist.

Samas on tema sõnul Tallinnas kaua kestnud Keskerakonna ainuvalitsemine halb näide ühe partei võimust. “Siis inimesed muutuvadki laisaks ja ei tee enam seda tööd, mida nad peaksid tegema, kuigi neil on võimalus teha kõik ära, mida nad on lubanud,” leidis Helme.

“Aga muidugi – ja siin ma teen selge vahe sisse – ma ei tahaks, et Reformierakond seda teeks, sest nemad on iidamast-aadamast kännu taga istuv erakond. See peaks olema just nimelt meietaoline erakond, kes tahab muuta ja kellel on täiesti selge visioon, mida on vaja ära teha,” ütles Helme.

Lisaks rääkis ta pikemalt oma visioonist koroonaviiruse olukorra, piirangute kehtestamise, kohalike valimiste, EKRE organisatsiooni arengu ja rahalise olukorra, Tallinna uue koalitsiooni ning Ida-Virumaa perspektiivide kohta.