Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: vaba ühiskonna nurgakivi on sõnavabadus, valitsus soov kehtestada tsensuur on põhiseadusega räiges vastuolus

27.09.2023
Martin Helme.
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon lahkus kolmapäeval pärast tsensuuriseaduse eelnõu hääletamist protesti märgiks Riigikogu saalist. Keskerakonna, Isamaa ja EKRE fraktsioonid soovisid eelnõu tagasi lükata, kuid see ei läinud läbi. Meelsuskontrolli kehtestava eelnõu tagasi lükkamise poolt hääletas 31 riigikogu liiget ja vastu 53 riigikogu liiget. Seega läbis eelnõu esimese lugemise.

EKRE esimees Martin Helme kommenteerib seda eelnõu sotsiaalmeedias järgmiselt: “Valitsus tahab Eestis kehtestada tsensuuri, mis on põhiseadusega selges ja räiges vastuolus.

Tsensuur ja meelsuskontroll on totalitaarsete ühiskondade lahutamatu osa. Ma ei ole nõus, et meie riiki nihutatakse avalikult ja häbenemata totalitaarse ühiskonna suunas. Seda totalitaarsust toovad meile erakonnad, kes positsioneerivad ennast liberaalseteks erakondadeks – Reformierakond, Eesti 200, sotsid.

Liberaalid on uued fašistid! Nemad tulevadki meid jälle laagrisse saatma. Kui me seda siin ei peata, siis järgmised peatamiskohad on juba palju keerulisemad.

Tuletame meelde lihtsad asjad. Vaba ühiskonna nurgakivi on sõnavabadus. Kui me ei saa end vabalt väljendada sõnas, siis ei ole meil võimalik kasutada südametunnistusvabadust, kogunemisvabadust, meeleavaldamisvabadust, äriajamisvabadust. Kõik muud vabadused on võimalikud alles siis, kui on sõnavabadus. Hakkame vastu!”