Martin Helme: valitsuse eelarvestrateegia on eduraport sellest, mida nad ise pole teinud

Eesti,
Raamat "Eelarve"
©Toomas Huik/Postimees
Raamat “Eelarve”

Valitsus kiitis heaks riigi eelarvestrateegia aastateks 2019–2022, mille kulude maht ületab 47 miljardit eurot, kuid opositsioon selle üle rõõmust ei kilju.

EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme ütles neljapäevases Vikerraadio Reporteritunni Opositsioonitunnis, et valitsuse vastavaldatud eelaarvestrateegia arutamiseks pole mõtet isegi saateaega raisata, kuna juba järgmise aasta märtsist on nagunii võimul uus koalitsioon, kes muudab selles alates maksupoliitikast väga paljusid asju ning seetõttu on neljast aastast rääkida lausa mõttetu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sellel valitsusel on vedanud nagu surnud seal, ta elab globaalse majanduskasvu tipus, aga maailm läheneb selle kasvu lõpule — kas see juhtub 2019. või 2020. aastal, seda meie ei tea, ja kas see juhtub vaikse visina või suure pauguga, seda ka mitte,” märkis Helme ära veel ühe põhjuse, miks pole kuni 2022. aastani aina edu näitavat strateegiat mõtet tõsiselt võtta.

Martin Helme sõnul pole Eesti maksulaekumises nii head aega nagu praegu, olnud juba 10 või rohkematki aastat. “Nii saabki valitsus jõuluvana mängida, loopides raha vasakule ja paremale,” kirjeldas ta. “Hea on see nendele, kes raha saavad, aga majandusele ja maksustruktuurile mitte.”

EKRE esindaja tunnustas mõningaid eraldisi, näiteks päästjate palgatõusu, kuid osutas erinevusele õpetajate ja päästjate palgatõusus, mis on selgelt õpetajate kasuks. “Õpetajaid on 15 000, päästjaid 3000, seega on esimesel juhul valijaid viis korda rohkem, nende palgaga on rohkem tegeletud,” selgitas ta.

Helme sõnul pole valitsuse õõnsate eduraportite taga pole näha seda, et 100 miljonit eurot on kaotatud Läti piirikaubandusele ja teist samapalju Soome turistide ärakukkumisele. Ta pole rahul ka rõhuasetustega eelarvestrateegia põhjendustes. “Me ei saa nõus olla jutuga rahvastiku suurendamisest, meie eesmärk on eestlaste arvu suurendamine,” rõhutas ta.

Riigi eelarvestrateegias kajastuvad väidetavalt valitsuse neli eesmärki: suurendada Eesti ühiskonna sidusust ja rahvaarvu, edendada Eesti jätkusuutlikku majanduskasvu ning tugevdada Eesti julgeolekut.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused