“Räägime asjast”: Kõige elementaarsemad inimõigused tahetakse vihakõneseadusega ära võtta

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Martin Helme ja aseesimees Mart Helme on ülikriitilised Reformierakonna kavandatava vihakõneseaduse ja meediateenuste seaduse suhtes, mis kujutavad endas tsensuuri tagasitulekut ja on sisuliselt põhiseadusega vastuolus.

Niinimetatud vihakõne kriminaliseerimise eelnõu on parlamendis juba korra tagasi lükatud, kuid vastne justiitsminister Maris Lauri (Reformierakond) lubas sellega uuesti välja tulla.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuid Reformierakond on sisse seadmas ka meediateenuse seadust, kus samuti on sees tsensuurinõuded, millega antakse tehnilise järelevalve ametile kontrolliõigus saadete sisu üle, et kas neis on piisavalt sallivust ja mitmekesisust. Ja see on puhas tsensuur, kus on võimalik raadiojaamal näiteks litsents ära võtta.

„Need seadused tulenevad 2008. aastast Euroopa Liidu määrusest, Eesti on selle määruse ammu ära täitnud, meil on vaenu õhutamine kriminaalseaduses olemas,“ rääkis Martin Helme, lisades, et praegu kehtiva vaenuõhutamise paragrahvi järgi saab karistada siis, kui sel on tagajärg.

Aga asi läheb hullemaks. Näiteks mõnes riigis on see, kui sa ei soovi, et riik ujutatakse üle immigrantidega, ongi juba vihakõne ja selle eest pannaksegi Euroopas inimesi vangi. Isegi Piibli tsiteerimise eest on inimesi uurimise alla võetud.

Martin Helme: „See kavandatav seadus on ideoloogilise tsensuuri seadus. Ja ainutõde, mis kehtib, on loomulikult euroopalikud väärtused ja liberalism.“

Mart Helme lisas, et põhimõtteliselt on võimalik seda seadust tõlgendades Eestist kui rahvusriigist rääkimine kuulutada vihakõneks. „See on süstemaatiline pealetung sõnavabadusele, meelsusvabadusele,“ rõhutas ta.

Martin Helme lisas, et need vabadused on kõige elementaarsemad inimõigused üldse: „Kui see tsensuur sisuliselt kehtestatakse vanglakaristuse ähvardusega, jõuame sinna tagasi, kus me olime enne seda, kui laulsime Balti ketis käest kinni, oleme jõudnud tagasi totaalsesse ühiskonda, kus riik ütles mida sa tohid öelda ja mida ei tohi. Ja kui sa valesti mõtled, siis pannakse sind kinni.“

Ja vale on konservatiivsus, traditsioonilised pereväärtused, oma keele kaitsmine, oma rahvusriigi kaitsmine, isegi valge olemine on vale.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused